İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oturma Odası Dekorasyonu
  3. Yeni Sezon Kullanışlı Fonksiyonel Orta Sehpa Modelleri

Yeni Sezon Kullanışlı Fonksiyonel Orta Sehpa Modelleri

Fonksiyonel Yuvarlak Çiçek Sehpa Modeli

Orta sehpa modelleri hemen hemen her evde kullanılan ve oldukça kullanışlı olan ev eşyalarındandır. Masanın açılmasını gerektirmeyen durumlarda daha pratik bir çözüm olarak orta sehpa kullanılmaktadır. Orta sehpalar genellikle farklı büyüklüklerde olmaktadır. En büyük sehpanın içerisine ondan daha küçük olan sehpa yerleştirilmektedir. Bu şekilde en küçük sehpaya kadar tüm sehpalar iç içe bir şekilde durmakta ve daha az yer kaplamaktadır.

2017 yılına özel modern sehpalar; 2017 sezonunda da farklı orta sehpa modelleri ortaya çıkmıştır. Bu orta sehpa modelleri kişilerin zevkine, beğenisine ve ihtiyacına göre çeşitli şekillerde tercih edilebilmektedir. Yeni sezon fonksiyonel orta sehpa modellerinde de büyüklük ve model baz alınarak isimlendirme yapılmıştır. Bu orta sehpa modellerinden ilki ahşap, ceviz, renkli ve işlevsel orta sehpa modelidir. Bu modelde sehpanın üzerinde ya ahşap kaplama ya da mdf üzeri ceviz kaplama kullanılır. Lake, sade, parlak ahşap renkleri bu modeldeki sehpalarda en fazla tercih edilen renklerdendir. Sehpa genellikle zigon şeklinde olmaktadır. En fazla görülen farklılık ise ayak tasarımlarındadır. Ayak tasarımları düz ya da dalgalı şekilde olabilmektedir. Ayrıca bazı işlevsel özellikler de bu model içerisinde farklılık gösterebilmektedir. Renk seçenekleri ise en az ayak tasarımları kadar farklılık görülen bir konudur. Ahşap, ceviz, renkli ve işlevsel orta sehpa modellerini tercih etmek isteyen kişiler bu özellikleri göz önünde bulundurmalıdır.

Retro, Lükens ve Torna ayaklı modeller; Yeni sezon fonksiyonel orta sehpa modelleri arasında yer alan ikinci model ise retro, lükens ve torna ayaklı orta sehpa modelleridir. Bu modelin ayak tasarımlarında torna modeli, retro modeli ve lükens modeli kullanılmıştır. Torna modeli genellikle bombeli bir görünüme sahiptir. Lükens modelinde ise sehpanın ayaklarında dalgalı bir görünüm vardır. Retro modelde düz ve geniş sehpa ayakları kullanılmaktadır. Renklerde ise istenilen şekilde üretim yapılabilmektedir. Genellikle kahverengi ve ahşap rengi tonları tercih edilmektedir. Modeller arasında yer alan üçüncü model ise işlevsel ceviz orta sehpa modelidir. İşlevsel ceviz orta sehpa modelinin en önemli özelliği bölmeli bir sehpa modeli olmasıdır. Bu tarz orta sehpalarda çekmece, cep gibi detaylar bulunmaktadır ve bu alanların hepsinin içi geniştir. Bu sayede içerisine küçük eşyalar konulabilir. Ortalığın dağılmasını ve fazla eşyaların etrafta bulunmasını önlediği için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yuvarlak, kare ya da dikdörtgen şeklinde olan modelleri bulunmaktadır. Orta sehpa modelleri arasında yer alan son model ise renkli orta sehpa modelleridir. Renkli ota sehpa modelleri özellikle yeni evli çiftlerin tercihi olmaktadır. Mavi, saks mavisi, turkuaz, turuncu, fuşya ve kırmızı gibi orta sehpa renkleri evin daha canlı bir havaya sahip olmasını sağlamaktadır. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak formda satılan bu orta sehpalar evin her köşesinde kullanılabilir. Siz de yeni sezon fonksiyonel orta sehpa modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Fonksiyonel orta sehpalar resim galerisi

Yorum Yap

Yorum Yap