İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Koltuk Modelleri
  3. Gri Koltuk Takımlarıyla Hangi Renk Duvar Boyası Uyumlu Olur?

Gri Koltuk Takımlarıyla Hangi Renk Duvar Boyası Uyumlu Olur?

Modern Gri Koltuk Siyah Tonlarda Koltuk ve Duvar Boyası Renkleri

Gri koltuklar için duvar boyası renk tavsiyeleri ve örnek modelleri inceleyebilirsiniz. Sizlere sunacağımız örnek tasarımlara bakarak evlerinizin boyasını hoşunuza giden renkle boyayabilir ve iyi bir uyum yakalayabilirsiniz.

Asil renklerin birleşimi; Asil renkler olarak bilinen beyaz ile siyah renginin karışımından ortaya çıkan gri rengin birçok renkte olduğu gibi çok farklı tonları bulunmaktadır. Evinizi dizayn ederken koltuk rengi seçiminde kararsız kaldıysanız gri rengini mutlaka düşünmelisiniz. Gri renkli koltuklar her odaya uyum sağlayabilen özelliktedir ve son yıllarda hemen her evde görmeye alışık olduğumuz beyaz rengi kadar çabuk kirlenmez ve kiri belli etmez. Gri renginin modern görünüşünün yanı sıra kullanıldığı alanda doğallığı ön plana çıkar.

Fakat gri rengi kullanıldığı alanda tek renk olarak bulunursa soğuk ve sıkıcı bir hava elde edilebilir. Bu nedenle gri koltuk takımının kullanıldığı bir alanda bu renkle uyum sağlayabilecek farklı renklerde aksesuar ve duvar rengi tercih edilmelidir. Açık gri tonlar sakin ve sessiz bir dekorasyon için önerilebilir. Eğer şık ve modern bir görünüm katmak istiyorsanız griyi mutlaka beyaz renkle kombinlemelisiniz. Fakat daha uyumlu ve cıvıl cıvıl istiyorsanız canlı renklerle de istediğiniz uyumu yakalayabilirsiniz.

Aydınlık Mekanlar İçin; Gri renk koltuk takımının kullanıldığı alanda kullanılan duvar renkleri önemli bir yere sahiptir. Eğer aydınlık ve ferah bir mekan istiyorsanız kesinlikle beyaz duvarları tercih edebilirsiniz. Yine gri ve beyazla uyum sağlayacak açık renklerde mobilyalarla da tamamlayabilirsiniz. Beyaz duvar rengi hem açık gri koltuklarla hem de koyu gri tonlarındaki koltuklarla uyum sağlayacaktır. Odayı biraz daha renklendirmek isterseniz açık ve canlı renklerdeki aksesuarlarla canlandırabilirsiniz. Gri rengi hiç şüphesiz ki açık veya koyu bej renginde duvar boyasıyla da uyum sağlayacaktır.

Beyaz ve Bej Dışında Tavsiyeler; Gri renginin kullanıldığı bir alanda beyaz veya bej renginden farklı duvar renkleri istiyorsanız önerebileceğimiz renk alternatifleri açık kahve, kiremit, mercan veya açık yeşil renkler olabilir. Ancak bu renkler tüm odaya uygulanırsa istediğiniz şık görünümü elde edemeyebilir aksine hüsrana uğrayabilirsiniz. Bu renklerdeki duvarlar biraz daha cesaret ister. Tüm alana değil duvarın sadece bir bölümüne uygulanırsa çok daha şık bir görünüm elde edilmiş olur. Duvarların diğer bölümüne de açık veya nötr renklerde boya kullanmak daha iyi olacaktır. Kahve veya kiremit renginde boyadığınız alanı açık renklerde tv ünitesi ile de kombinleyebilirsiniz. Eğer gri renkli koltuk takımının kullanıldığı alan dar ise duvar rengi de gri tonlarında seçilerek bu alanı daha büyük göstermek mümkün olacaktır. Fakat böyle bir kullanımda alana soğuk bir görüntü hakim olacaktır. Bu görüntüyü engelleyebilmek adına mutlaka canlı renklerde duvar aksesuarları kullanılmalıdır.

Gri koltuk takımları ile renkli yastıklar, dekoratif aksesuarlar ve zemin rengi ile harika bir uyum yakalamak mümkün. Mesela gri renkteki koltuğunuzun üzerine sarı, turuncu, mavi veya kırmızı renklerinde yastıklar kullanabilirsiniz. Eğer koyu gri tonlarda koltuk aldıysanız, açık renk halı veya perde kullanmak yerinde olacaktır. Mobilyalarında açık renkte kullanılması ortama nefes aldıracaktır.

Gri Koltuklarla Uyumlu Duvar Boyaları

Yorum Yap

Yorum Yap