İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Açık Renk Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık Renk Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık Renk Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık Renk Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık renkli salon için dekorasyon doğru şekilde yapıldığında insanın içini açar. Açık renkler insanlar için dinginleştirme, sakinleştirme, huzur verme özelliklerine sahiptir. İnsanlar açık renklerin kullanıldığı alanlarda daha çok zaman geçirme eğilimindedirler. Bu renkler uygun dekorasyon ile birleştirildiğinde hem estetik hem de güzel enerjisi olan bir mekana sahip olursunuz.

Açık renkli salon için dekorasyon doğru şekilde yapıldığında insanın içini açar.

Göz Yormayan Minimal Tasarımlar

Minimal tasarımlar gözleri yormaz, yalındır, hemen her türlü salonda rahatlıkla tercih edilebilir. Tasarım kelimesi çok geniştir. Bu kelimenin içine yastıklardan tutun tablolara, halılardan perdelere kadar pek çok farklı nesne girebilir. Minimal tasarımlar süsten uzaktırlar. Asilliği çağrıştırırlar. Minimal tasarımları tercih ederseniz salonunuzda bir tane altın vuruşu yapacak obje bulunabilir. Örneğin bütün salonda minimal tasarımları tercih ettiniz, fakat kocaman, ihtişamlı bir avize kullanıyorsunuz. Bu şekilde hem gözleri yormazsınız, hem de avizenin şıklığını ön plana çıkarmış olursunuz.

Boşlukları Tarzınız ile Doldurun

Boşlukları doldurmak derken salondaki duvarları kast ediyoruz. Dekorasyonun önemli bir parçasını tablolar, resimler, fotoğraflar oluşturur. Ancak kendinizi bununla sınırlandırmak zorunda değilsiniz. İlham aldığınız güzel bir sözü bile duvarınıza asabilirsiniz. Tercih ettiğiniz nesneler açık renkle uygun, aynı rengin tonları olabilir. Salonda açık kahverengi hakim renkse, açık bej renginin hakim olduğu tabloları tercih edebilirsiniz.

Güzel Anıları Hatırlatan Nesneler

Hatırlatıcı nesneler hem salonun hakim rengi ile uyumlu olabilir hem de sizi gördükçe mutlu eder. Seyahatlerden topladığınız objeleri salonunuzda uygun yerlere koyabilirsiniz. Açık renkli salonlar dekorasyon ister. Renkler salonu bir anlamda sıfırlayacağından bol bol obje kullanmak iyi fikirdir.

Parlak, Göz Alıcı Renkler

Göz alıcı renkler salonunuza enerji katacak, ne zaman salona girseniz kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Açık renkler ile birlikte fosforlu sarılar, yeşiller, parlak turuncular bile gider. Biraz iddaalı olmak için açık renkli salonlar ideal ortamı oluştururlar. Eğer fazla parlaklık bana göre değil diyorsanız, salonda orta noktada bulunan tek bir objede parlak bir rengi patlatabilirsiniz.

Hareketli Duvar Kağıtları

Hareketli duvar kağıtları sade ve açık renkli salonlar için mükemmeldir. Sık gördüğünüz bir duvara beğendiniz şekilleri olan duvar kağıdını kaplatabilirsiniz. Bunun için en ideal yer TV ünitesinin bulunduğu duvarın üzeridir. Desenlerde hafif renk bile olabilir. Salonda hakim olan ana renk açık yeşil olsun. Duvar kağıdının içinde de yeşil renginin tonları bulunabilir.

Özellikle renk ve tarz uyumu duvar kağıdı ve dekorasyonu için önemli bir yer tutuyor.

Renkli Perdeler

Renkli perdeler kullanarak salonunuzda bambaşka bir hava estirebilirsiniz. Salon açık renkle zaten minimal olacağından perdelerin renkli olması salon dekorasyonunu dengeleyecektir. Eğer fazla renk sevmeyen biriyseniz perdenin tamamı değil bir kısmı renkli olabilir. Hatta mevcut perdelerinizi kendiniz bile renklendirebilirsiniz. Kumaşa özel boyalar bulunur. Bu boyaları kullanarak perdenin kenarlarını, belirlediğiniz kısımları ya da perdeyi komple boyayabilirsiniz. Bu iş hem eğlencelidir hem de perdenin ne kadar renkli olacağı konusunda kontrolü elinizde bulundurmanızı sağlar.

Renkli perdeler kullanarak salonunuzda bambaşka bir hava estirebilirsiniz. Salon açık renkle zaten minimal olacağından perdelerin renkli olması salon dekorasyonunu dengeleyecektir.
Salona Yaşam Katan Bitkiler

Bitkiler salonunuza canlılık, dinginlik katar. Salon dekorasyonunda kaktüsten, güllere tercih edebileceğiniz farklı bitki çeşitliliği bulunuyor. Salondaki havanın tazelenmesi için haftada 1 gün kendinizi taze çiçekler ile ödüllendirebilirsiniz. Çiçeklerin mis kokusu ve mükemmel görüntüsü kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Geçici çiçeklerin yanı sıra, devamlı bakımı ile ilgilendiğiniz bitkilerin de bulunması gerekir. Bu bitkilere su verirken bile kendinizi adeta meditasyon yapıyormuş gibi hissedeceksiniz. Bitkilerin bakımı konusunda yeterli bilgiyi edindikten sonra satın almayı unutmayın. Salonunuzda satın almak istediğiniz bitkiye uygun yaşam alanı olduğundan emin olun.

Yorum Yap

Yorum Yap