1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Romantik Dekorasyon Fikirleri

Romantik Dekorasyon Fikirleri

Romantik Dekorasyon Fikirleri

Romantik bir ortam oluşturulması için yeni dekorasyon fikirlerini değerlendirmek, bulunacağınız ortamı son derece şık bir hale getirmek artık son derece kolaylaştı. Özellikle de mum, aydınlatma malzemeleri, meşaleler, ses sistemi, balonlar ve diğer dekorasyon ürünlerinin yerleştirilmesi esnasında sürekli olarak dikkat çekecek ve odaklanmayı engelleyecek ürünlerin kullanılması doğru değildir.

Sarı, mavi, turuncu, yeşil, siyah, kırmızı, beyaz gibi pek çok renk yerine, ortam ambiyansını güzel bir hale getirebilmek için özellikle belirli bir renk aralığı oluşturmanız gerekiyor. Bu süreçte en dikkat çekici ve en şık dekorasyon fikirleri incelendiğinde, masa için de yatak için de direkt olarak iki renk seçilerek buna uygun bir dekor hazırlanabiliyor.

Romantik Masa Düzeni

Masa hazırlarken romantikliğe dikkat etmek amacıyla, birçok fikirden yararlanılması mümkündür. Kırmızı ve beyaz güllerle masa örtüsünün üzerini donatabileceğiniz gibi, tabakları yerleştirmeden önce alt kısmın son derece güzel bir tabaka haline gelmesini sağlamış olacaksınız. Romantik masa düzeninde dikkat edilmesi gereken en önemli durum, şamdanın yapısı ve seçilecek olan mumlarla birlikte nasıl bir ambiyans yakalanacağı yer alıyor.

Romantik Masa Düzeni

Romantik bir ortama ulaşılabilmesi amacıyla masada şamdan üzerinde yer alacak olan mumların yanı sıra, içilecek olan içeceğin yer alacağı özel bir kısım oluşturmalı, bardakları ve çatal ile bıçağın yerini daha şık bir hale getirmelisiniz. Gülleri aşırı derecede kullanmanız, masanın romantik olmasının yanı sıra, yemeklerin yerleştirileceği kısımları ve çatal ile bıçağın kısımlarını rahatsız edecek yapıya sahip olmaması gereklidir. Romantik masa hazırlanırken mutlaka masada şık bir çiçek bulunması gerekir.

Her kadının gül sevmek zorunda olması gibi bir düşünce  söz konusu olsa dahi, sevdiğiniz kişinin hangi çiçeği daha fazla sevdiğini bilmeniz son derece önemlidir. Çok fazla ve yoğun bir şekilde masanın her yerini çiçekle donatmanız gerekli değildir. Örnek olarak, papatya seven bir kadın için, şık bir papatya tacı yapabilir, bu tacı masaya oturduğunda başına yerleştirebilirsiniz. Ayrıca masadaki gül yapraklarının yanında, yoğun olmayacak şekilde papatya tanelerini dağıtmanız yeterli olacaktır.

Romantik Masa Önerileri

Romantik masa hazırlarken mutlaka çiçeğin çok fazla yer kaplamasını engellemelisiniz. Masanın her yerine eşit düzeyde çiçek dağıtabileceğiniz gibi, romantik masa hazırlarken direkt olarak sevgililer gününün veya yılbaşı gibi günlerin özelliğine uygun şekilde not hazırlanması gereklidir. Notu doğrudan çiçeğin üzerinde, görünecek bir yere koyabilir veya tabağın yanında bir bölgeye yerleştirebilirsiniz.

Tam olarak ortada yer almamasına, sürpriz olacak doğal bir görüntünün ortaya çıkmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede romantik masa önerilerini tam anlamıyla başarılı bir şekilde uyguladığınız taktirde, ışıkların ve çiçeğin de etkisiyle çok şık bir masaya erişilmesi mümkün olacaktır.

Romantik Masa Önerileri

Doğal bir görünüme sahip olan, özellikle ışığın hem odanın her yerine ulaşılabileceği yapıya sahip olabileceği tasarımlarından yararlanılabileceği süreçten yararlanılabilir. Çiçek görüntüsüne sahip olan fakat farklı renklerde ışık verebilen özel tasarım aydınlatmaları odanın her yerine dağıtabilir ve kullanabilirsiniz. Masanın alt kısmının değil, hazırlanacak olan ortamdaki en dikkat çekici şeyin tamamen masanın üst ve orta bölümünün olmasını sağlamanız gereklidir.

Etraftaki dikkat dağıtıcı diğer nesneleri ortadan kaldırmalı, sevdiğiniz kişinin tamamen size ve masaya odaklanmasını sağlamanız son derece önemli olacaktır. Mumdan kaynaklanacak veya tabağın konumundan kaynaklanacak problemlerle karşılaşılmaması için mutlaka kaliteli malzemelerden yararlanmanız gereklidir.

Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasının güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamak, partnerinizi etkilemek için özellikle en çok ilgi gösterilen fikirler yerine, kendi fikrinizi dekorasyona yansıtmanız gerekiyor. Yatak odası dekorasyonu için özellikle en çok dikkat çeken renklerin başında gelen kırmızı renk odaklı bir dekor oluşturmanız, şık ve romantik ortamın hazırlanmasını sağlayacaktır. Kırmızı balonlar, kırmızı mumlar, şamdan, romantik bir yemeğin ardından evin her odasında aynı romantikliğin sürmesini sağlayacak şekilde her yere yayılmış güllerden yararlanılabilir.

Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Evlilik teklif etmek, romantik ortam hazırlayarak güzel bir gün geçirmek için özellikle bu alanda uzun süredir tercih edilen fikirlerden de ilham alabilirsiniz. Çeşitli boyutlardaki mumları direkt olarak mobilyaların etrafına dizebilir, mobilyaların çevresine ve odanın üst kısımlarına yerleştireceğiniz aydınlatmalar sayesinde, ortamın çok daha güzel görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız.

Romantik Evlilik Teklifi Dekorasyonu

Evlilik teklifleri arasında en çok dikkat çeken ve ilgi gören tekliflerin arasında, deniz kenarındaki özel çardaklarda yapılanlar yer alıyor. Bu tekliflerin güneş batarken ve akşam saatlerinde yapılıyor olması, özellikle unutulmaz bir hal almasını sağlıyor. Her zaman için romantik bir akşam yemeği, güzel vakit geçirmek ve yalnız kalmak için şehrin belirli bölgelerindeki deniz kenarlarında bu tarz mekanları görmek mümkün. Organizasyon şirketleri tarafından bu tür çalışmalar çok kısa süre içerisinde ve düzenli olarak yüzlerce çiftin evlilik tekliflerine uygun şekilde yıl boyunca hazırlanabiliyor.

Romantik Evlilik Teklifi

Randevu alınarak evlilik teklifi edilebilecek süreç için kiralanabileceği gibi, direkt olarak çeşitli yerlerde kendiniz de romantik bir evlilik teklifi için ortamı hazırlayabilirsiniz. Güller, kırmızı balonlar, beyaz balonlar, mumlar, aydınlatma ve ses sisteminin iyi bir şekilde yerleştirilmiş olması gereklidir. Kapalı mekanda yapılacak olan evlilik teklifi dekorasyonunda ise en çok özen gösterilmesi gereken konuların başında, mumların dizilişi ve evlilik teklifi alacak kişinin yürüyeceği yol yer alıyor.

Romantik Yılbaşı Önerileri

Yılbaşının gözde renklerinin başında gelen kırmızıyı sadece masaya veya odanın bir bölümüne değil, kıyafetinize de yansıtabilirsiniz. Örnek olarak kravat takmayı seven biriyseniz, bu durumda doğrudan kravatınızı veya diğer eşyalarınızı kırmızı renklerle donatabilirsiniz. Yılbaşında her yerin çiçeklerle doldurulması, sürekli olarak güller veya papatyalar verilmesi pek mantıklı görülmüyor. Sevgililer gününden daha farklı bir şekilde, yeni bir yıla birlikte gireceğiniz kişiyle tamamen yeni yılınızın nasıl geçmesini istiyorsanız bu duruma uygun bir şekilde yılbaşı ortamını hazırlamanız gereklidir.

Sorun yaratabilecek, içeceklerinizin veya yemeklerinizin kötü olmasına sebebiyet verebilecek bir mekanı tercih etmemeniz gereklidir. Evde yılbaşı kutlarken de özellikle mutfağınızın ve salonunuzun şık bir hale gelmesini sağlamalı, eve girildiği andan itibaren özel bir gün olduğu havasını vermelisiniz. Sadece ciddi bir ortam oluşturmaya çalışmak yerine, hem romantik hem de eğlenceli olmanızı sağlayabilecek eşyalardan yararlanabilir, yastıklar ve fotoğraflarla, sevdiğiniz kişinin hayatınızdaki yerini ona yansıtabilirsiniz. Yılbaşında dikkat edilmesi gereken en önemli durumların başında, sevdiğiniz kişiye yılbaşı hediyesi olarak ne alacağınız bulunuyor.

Romantik Yılbaşı Önerileri

Sevdiğiniz kişi tarafından özellikle hazırladığınız ortam kadar, yeni yıla giriş gününde nasıl bir hediye aldığınız merakla beklenecek ve uzun yıllar boyunca bu hediyeniz aklında kalacaktır. Paketin yapısının yanı sıra, alacağınız hediyenin güzelliğine ve anlamına özen göstermeniz gereklidir. Sürekli olarak kullanabileceği bir takı seti satın alabileceğiniz gibi, kıyafet yerine doğrudan iş yerinde sizi anımsatabilecek bir eşya da alabilirsiniz. Uzun yıllar kalacak ve anlamını yitirmeyecek hediyeler, kıyafetlerden veya çantalardan çok daha önemli ve değerli olacaktır. Alacağınız hediye, sevdiğiniz kişinin beğendiği ve sürekli olarak lafını ettiği bir eşyaysa, yılbaşında bu şekilde bir sürpriz yapmanız, yıllar boyunca unutamayacağı bir anı haline gelecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir