İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Halı Modelleri
  3. Evleriniz İçin En Güzel 2023 Halı Modelleri

Evleriniz İçin En Güzel 2023 Halı Modelleri

Evleriniz İçin En Güzel 2023 Halı Modelleri

Ev dekorasyon alanlarının tamamlayıcı unsuru olarak bilinen halılar her sezon farklı desen, model ve renkler üzerine evini yenilemek isteyenler ya da yeni bir halıya ihtiyaç duyanlar için çok sayıda çeşitliliğe sahip olmaktadır. Dekorasyon işlemine halının kullanımı hem rengi, hem büyüklüğü hem de kullanılacağı alana göre değişiklik göstermekte olup, kişilerin buna göre halı modelleri üzerine tercih etmesi oldukça önemlidir. Kendi özelliğinin yanı sıra aynı zaman’da zemin, duvar ve halının kullanılacağı alanda bulunan mobilya ve diğer dekorasyon ürünlerinin halı ile uyumu da dikkat edilmesi gerekilen hususlar içerisinde yer almaktadır. Buna net olarak bir örnek verecek olursak; krem, bej veya açık pastel tonlarına sahip mobilyalarınız için turuncu, kırmızı veya yeşil tonlarına halim halı modelleri üzerine tercih yapmak oldukça mantıklı olacaktır. Renkler dışında desenleri ele aldığımızda ise düz mobilyalar üzerine bir dekorasyonunuz var ise desenli halı modelleri ile ilgili tercihlerde bulunabilirsiniz.

Halı modelleri son yıllarda desenli stile sahip modeller üzerine tercihleri artmıştır. Özellikle’de beyazın yoğun kullanıldığı ev dekorasyon alanlarında siyah ve beyaz karışımı desenlere sahip halı modelleri oldukça rağbet görmektedir. Öte yandan zebra, leopar ve geometrik desenlere sahip modern halı modelleri üzerine de tercihler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra seçeceğiniz halı modeli tercihinizde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer husus ise zemin rengi ile uyum içerisinde olmasıdır. Birçok yanlış halı seçimi zemin ile uyumsuz olduğundan fark edilmeyen bir hale dönüşmektedir. En basit örnek olarak koyu bir renge sahip zemine, desenli halılar üzerine ilginizi arttırabilirsiniz.

EVİN BÖLÜMLERİNE GÖRE HALI SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Salon Halı Modelleri: Evin en çok kullanıldığı bölümlerden biri olan salon kısımlarında halı tercihi misafirlerin yoğunluğundan ötürü edebildiğince kaliteli tercihler üzerine yapılması daha ideal bir seçim olacaktır. Sofistike ve ilgi çekici bir halı modeli tercih etmeniz misafirlerinizin ne denli bir zevke sahip olduğunuzu yansıtacaktır. Salon bölümlerinde kullanılan koltuk/kanepe altına giren halı veya kilim modellerinden çok, küçük kilimler ile şık bir ambiyans yaratabilirsiniz. Salon halı modelleri üzerine tercihlerinizin bu yönde olması diğer ev bölümleri içinde birbirinden şık ve güzel tercihler yapmanızı sağlayacaktır.

Oturma Odası Halı Modelleri: Bu alanda tarzınıza göre hareket edebilirsiniz, ayrıca zevkinize hitap eden renklerinde kullanımı bu oturma odası dekorasyonu için şık bir kombin yaratacaktır.

Yatak Odası Halı Modelleri: Yatak odası dekorasyon işleminde ise halı tercihinizi yumuşak veya tüylü halı modelleri üzerine tercihlerde bulunabilirsiniz. Sıcak ve sempatik bir hava katan bu halılar aynı zaman’da rahat bir şekilde ayak basmanıza da olanak tanımaktadır. Yatak odalarına muazzam bir görüntü katan yeni halı modelleri üzerine seçimler yapabilirsiniz.

Bebek/Çocuk Odası Halı Modelleri: Bebek veya çocuk odalarında seçeceğiniz halı modelleri kaymayan ve mümkün olabildiğince anti bakteriyel özelliğe sahip olması çocuğunuzun sağlıklı bir ortamda yetişeceği gibi, aynı zaman’da olası kazalara karşı önlemler alacaktır. Uzun tüylü halı modelleri üzerine tercihlerde bulunmamanız tavsiyemizdir.

Antre Halı Modelleri: Sürekli kullanılan bir alan olduğu için seçilecek olan halı modeli koyu renklerde olması tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır. Zira sürekli trafiğin yoğun olduğu bu nokta’da açık tonlara sahip bir halı modeli sizi hayal kırıklığına uğratacağı gibi, sürekli temizleme uğraşına sokacaktır. Buna bağlı olarak uzun bir koridora sahip eviniz var ise bu alanda 3-4 metrekare ebatlarına sahip yolluk kullanmanız tercihen olumlu bir tercih olup, şık bir görünüm sunacaktır.

Sizlere bugün sunacağımız halı modellerini satın almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Bu modeller n11, hepsiburada.com ve Merinos mağazalarında satılmaktadır.

İşte bu güzel halı modellerden örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap