1. Ana Sayfa
  2. Oturma Odası Dekorasyonu
  3. Modern ve Yeni Mavi Köşe Takımı Modelleri 2017

Modern ve Yeni Mavi Köşe Takımı Modelleri 2017

Açık Mavi Köşe Takımı Modelleri

Birçok kişi koltuk takımı modeli seçerken renklerinin canlı olmasını istemektedir. Çünkü ev dekorasyonunda canlı renkler kullanılması eve daha ferah bir hava katmaktadır. Mavi de koltuk takımı ve köşe takımı modellerinde fazla tercih edilen renklerdendir. 2017 senesinde köşe takımı satın alan yeni evli çiftler ve evlerini yenilemek isteyen kişiler tercihlerini maviden yana kullanmaktadır. Mavi köşe takımı modelleri tercih edildiği alanın deniz, okyanus ve kumsal gibi yerleri anımsatmasını sağlamaktadır.

Ayrıca mavi köşe takımlarının birçok renkle uyum sağlaması da oldukça avantajlı bir durumdur. Dekorasyonda en fazla dikkat edilen durumlardan birisi olan renk uyumu mavi köşe takımları sayesinde sağlanabilmektedir. Salonlarında ya da oturma odalarında modern mavi köşe takımlarını tercih edecek olan kişiler duvar rengini ve aksesuar rengini oldukça farklı şekillerde tercih edebilirler. Mavi köşe takımları ile birlikte en fazla kullanılan duvar rengi vizyondur. Vizon rengi hem koyu hem de açık tondaki mavi köşe takımları ile birlikte kullanılabilmektedir. Özellikle aydınlık salonlarda ve aydınlık oturma odalarında koyu mavi tonlardaki mavi köşe takımları tercih edilmektedir. Açık mavi tonlardaki mavi köşe takımları ise genellikle dar ve aydınlık olmayan salonlarda, oturma odalarında tercih edilir. Hem baharda hem de kış mevsiminde rahatlıkla kullanılabilen modern mavi köşe takımları günümüzde her yaştan insanın tercihi olmaktadır.

İşte Mavi Köşe Takımları

Modern mavi köşe takımlarının temizliği de oldukça kolay olmaktadır. Bu köşe takımı ile birlikte oldukça hoş bir halı seçimi yapılabilir. Mavi köşe takımları ile birlikte genellikle bej, vizon rengi, kahverengi, gri, siyah-beyaz detaylı halılar kullanılabilir. Siyah-beyaz desenli halı tercih eden kişiler geleneksel görünümün az olmasını isteyen kişilerdir. Bunun dışında düz beyaz bir halı ile aydınlık bir görünüm de elde edilebilir. Modern mavi köşe takımları ile birlikte kullanılabilecek aksesuarların da birçok farklı renkte tercih edilmesi mümkündür. Mavinin soğuk bir renk olması sebebi ile seçilecek aksesuarların rengi sıcak olmalıdır. Yeşil, turuncu ve fuşya renkleri en fazla tercih edilen aksesuar renkleridir. Bunun dışında gümüş renginde ya da altın renginde olan aksesuarlar da kullanılabilir. Parlak renklerde ve parlak yüzeylere sahip olan aksesuarlar mavinin soğukluğunu kırarak daha sıcak bir hale gelmesini sağlarlar. Modern mavi köşe takımları ile birlikte kullanılan perdelerin renk seçimi de oldukça önemlidir. Perde seçiminde açık mavi tonları tercih edilebilir. Fakat açık tonlardaki mavi köşe takımları için siyah beyaz desenli perdeler kullanılması daha uygun olacaktır. Bunun dışında bej, açık gri, kahverengi gibi düz renkler de perde seçimi için idealdir. Daha farklı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler ise kiremit rengi, pembe ve yeşil gibi perde renkleri seçebilir. Siz de modern mavi köşe takımı modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap