İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oturma Odası Dekorasyonu
  3. Kullanışlı ve Yeni Model Konsol Modellerinden Örnekler

Kullanışlı ve Yeni Model Konsol Modellerinden Örnekler

Kenyap Beyaz Konsol Modelleri

Eskilerin vitrin takımlarının yerini alan konsollar, modern bir ev anlayışını dekorasyonlara katmaktadırlar. Vitrin olarak kullanılan konsollar genellikle kısa bir boya sahip uzun dikdörtgenler şeklindedirler. Salon takımlarının önemli ürünleri arasında yer alan konsollarda önceden görülen birleşik ayna uygulaması da yerini ayrıca alınan aynalara bırakmıştır. Genellikle yanında iki kapaklı bir vitrin dolabıyla sayılan konsollar, solanların hem şıklık bakımından hem de işlevsellik bakımından en önemli mobilyaları arasındadır. Kapaklı dolapları bulunan konsolların içerisine konabilecek ıvır zıvırla eviniz derlenip toplanırken, konsolun üzerine yapacağınız süslemelerle de ev dekorasyonunuza katkı yapabilirsiniz.

KONSOL ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Konsol almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli durum konsolu koyacağınız yerin ebatlarıdır. Konsol almaya gitmeden önce iyice ölçeceğiniz bu ebatlarla alacağınız konsolu sıkıntı çıkarmadan yerleştirebileceksiniz. Bunun yanı sıra dayanıklı bir konsol almanız da uzun sürelerde kullanabilmek açısından önemlidir. Evinizin dekorasyonuna uygun renklerde bir konsol tercihi, evinizin şıklığını arttıracaktır. Eğer küçük bir salona sahipseniz açık renklerde konsol seçerek salonunuzu daha ferah gösterebilirsiniz. Konsol üzerindeki ayna da evinize derinlik kazandıracağından büyük gözükmesini sağlayacaktır. Eğer aynayı boyuna alırsanız tavan yüksek gözükürken, aynayı enine almanız halinde oda büyüyecektir. Eğer eviniz büyükse daha derli toplu görünmesi için koyu renklerde konsol tercihleri yapabilirsiniz. Konsol alırken fazla oymalı olmayan konsolları seçerseniz, konsolunuzu daha kolay temizleyebilirsiniz. Oymalı konsolların temizliği oldukça zahmet istemektedir. Açık renklerde toz göstermeyeceğinden temizlik uygulamalarında avantaj sağlayacaktır.

Konsol modelleri, klasik, avangard, modern gibi çeşitli ürün gruplarına ayrılmaktadır. Bu ürün grupları içerisinde ihtiyaca göre çok çeşitli ebatlar bulunurken, ağaç seçimlerinde de birçok alternatif yer almaktadır. Konsollarda lake tercihlerde ön plana çıkmaktadır. Çekmeceleri olan konsollar, ayakları yerden yüksek olan konsollar, ceviz, gürgen, meşe, eskitme konsollar, karışık renkli konsollar gibi pek çok çeşide sahip konsol bulabilirsiniz.

Konsol modellerinden örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap