1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Kahverengi Koltuklar İçin Duvar Boyası Dekorasyonu

Kahverengi Koltuklar İçin Duvar Boyası Dekorasyonu

Kahverengi Koltuk ve Açık Renk Duvar Boyası Tasarımı

KAHVERENGİ KOLTUKLARA NE RENK BOYA GİDER? Kahverengi koltuk dekorasyonu yaparken kahverengi koltukların bulunduğu  mekanda koyu renkler kullanılmaması dekorasyonun en önemli kurallarındandır. Çünkü çok fazla koyu rengin bir arada bulunması boğucu bir hava katar. Bu sebeple kahverengi koltuk dekorasyonu yaparken kullanacağınız renkler açık renkler olmalıdır.

En azından duvar rengi açık ya da nötr bir renk seçilirse göz yormayan ve yorucu olmayan bir görünüm sağlanır. Duvarlarda açık renk kullandıktan sonra aksesuar için daha farklı renkler tercih edebilirsiniz. Özellikle aksesuar seçimi için canlı renkler kullanmanız kahverengi koltukları oldukça hoş gösterecektir. Kahverengi koltuklarla beraber en fazla kullanılan renklerden biri olan buz mavisini kırlentler için tercih edebilirsiniz.

Kahverengi koltuklara uygun renk tavsiyeleri
Kahverengi koltuklarla uyum sağlayacak olan boya renkleri açık bej rengi, kırık beyaz, beyaz, krem rengi ve fil dişi rengi olarak sıralanabilir. Kahverengi koltuklara sahipseniz bu renkleri duvar boyasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kahverengi koltuklarla beraber duvar kağıdı da kullanmanız mümkündür. Tek renk olan duvar kağıtlarını açık bej rengi, kırık beyaz, beyaz, krem rengi ve fil dişi rengi olarak seçebilirsiniz. Desenli duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız desenlerinde açık bej rengi, kırık beyaz, beyaz, krem rengi, fil dişi ve açık haki renklerini kullanabilirsiniz. Bunun haricinde limon yeşili ve parlak sarı gibi renkler de desenli duvar kağıtlarında seçilebilecek renkler arasındadır. Kahverengi koltuklara ne renk boya gider? sorusunu en iyi bu renklerle cevaplayabiliriz.

Krem rengi boya sade bir görünüm sağlar
Kahverengi koltuklar için duvarlarınızda krem rengi bir boya kullanırsanız oldukça sade ve hoş bir dekorasyon sağlayabilirsiniz. Fakat bir süre sonra bu sade görüntüden sıkılırsanız koltuklarınızda mercan rengi kırlentler bu kullanarak bu dekorasyonu daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Mercan rengi kahverengi koltuklarla beraber kullanıldığı zaman sadece birkaç yerde kullanılmalıdır. Perde, halı ve tüm aksesuarlarda mercan rengi kullanılması mekanın göz yorucu ve boğucu bir hava oluşmasına neden olmaktadır. Kahverengi koltuklarla beraber kullanılacak olan duvar boyası rengi ve diğer renkler bu şekilde seçilerek estetik bir görünüm elde edilebilir. Siz de kahverengi koltuklarla uyumlu olan duvar boyası renkleri ve diğer renkler hakkında bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İşte birkaç örnek

Yorum Yap

Yorum Yap