1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salon Dekorasyonu İçin En Çok Tercih Edilen Doğal Renkler

Salon Dekorasyonu İçin En Çok Tercih Edilen Doğal Renkler

Mavinin Hakim Olduğu Muhteşem Salon Dekorasyonu

Salonlar evlerin ana bölümü olarak nitelendirilmektedir. Bu nedenle salon dekorasyonu da diğer odaların dekorasyanlarına göre daha fazla önem taşımaktadır. Salonda kullanılacak olan renkler de aynı oranda önemlidir. Günümüzde salon dekorasyonları için daha çok doğal renkler tercih edilmektedir. Bunun sebebi doğal renklerin göz yormaması ve insanların evlerinde doğadan parçalar görmek istemesidir. Özellikle son zamanlarda doğal renkler çok fazla kullanılır bir hale gelmiştir. Doğal renkler denildiği zaman akılda çok fazla bir şey canlanmasa da doğal renklerin sade ve göz yormayan renkler olduğunu söyleyebiliriz. Doğal renkler arasında en fazla tercih edilen renkler beyaz, gri, siyah, kahverengi ve krem renkleridir. Bunun haricinde daha mat renklerden hoşlanan kişiler salon dekorasyonlarında mat yeşil ve pastel renkler de kullanabilirler.

Duvarların boş kalması büyük bir sorun
Salon dekorasyonu için doğal renklerden faydalanmak isteyen kişiler için birçok zor durum da bulunmaktadır. Bu durumların içerisinde en fazla yaşanan ise doğal renkler kullanırken duvarın çok fazla boş kalması sorunudur. Bu durumu önlemek için boş duvarları çeşitli tablolarla, çerçevelerle ve aynalarla dekore edebilirsiniz. Doğal renkler içerisinden beyaz ile dekore edilmek istenen bir salonda seçilecek olan eşyalar da beyaz renge uygun olmalıdır. Beyazın her renge uyum sağlaması eşya seçimini kolaylaştırmaktadır. Özellikle beyaz renkle beraber siyah ve gümüş renginde olan çeşitli eşyalar, aksesuarlar kullanılması salona hoş bir hava katacaktır.

Doğal renklerden oluşan birkaç salon dekorasyonu örneği

Renkli eşya ve aksesuarları tercih edin
Doğal renkler kullanılarak döşenmiş olan bir salonda renkli eşyalar ve aksesuarlar kullanılmalıdır. Eğer salonunuzda siyah beyaz ağırlıklı renkler kullanmak istiyorsanız toprak rengi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Gümüş şamdanlar da hoş bir hava katacaktır. Ayrıca salonunuzda doğal renkler kullanarak bir dekorasyon yapmak istediğiniz zaman bitkiler de size yardımcı olacaktır. Eski zamanlarda evlerde duvarlardan aşağı sarkıtılarak kullanılan çiçekler son zamanlarda tekrar kullanılmaya başlanmıştır. Bunun haricinde duvarlarınızın rengine uygun bir sehpa kullanarak yine doğal renklerde aksesuarlar seçebilirsiniz. Doğal renklerle dekore edilmiş salonlarda şeffaf aksesuarlar ve cam şişeler kullanılması salonun boş görünmesini önler. Aynı şekilde duvarlarda kullanacağınız doğal renklerdeki ayna çerçeveleri de oldukça estetik bir görünüm sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap