1. Ana Sayfa
  2. Mutfak Dekorasyonu
  3. Değişik Bir Renk Kapuçino (Cappuccino) Rengi Mutfak Tasarımları

Değişik Bir Renk Kapuçino (Cappuccino) Rengi Mutfak Tasarımları

Estetik Kapuçino Renk Mutfaklar

Mutfak dekorasyonları son zamanlarda oldukça renkli ve değişik bir hale gelmiştir. Özellikle kapuçino (cappuccino) rengi mutfaklar birçok kişinin tercihi olmaktadır. Kapuçino rengi içecek olan kapuçinonun rengindedir. Açık kahverengi tonunda bir renktir. Kapuçino rengi bazen kahverengi ile bej renginin arasında olan bir renk olarak da bilinmektedir.

Bu rengin boya markalarında tam olarak bulunması ise biraz zordur. Özellikle birbirinden farklı olan boya markalarında kapuçino  rengi farklı numaralarda olmaktadır. Kapuçino renginin en fazla kullanıldığı alanlar ise mutfaklar, yatak odaları ve çeşitli mobilyalardır. Özellikle geniş alanlarda renk değişiklikleri yapılacağı zaman kapuçino rengi rahatlıkla kullanılabilir.

Mutfaklara Yakışan Bir Renk
Kapuçino rengi mutfaklara oldukça yakışan bir renktir. Kullanıldığı alana elit bir görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca kapuçino renginin iştah açıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Kapuçino renginin birlikte kullanıldığı renkler ise genellikle ekru, krem ve vizon renkleri olmaktadır. Bunun haricinde kapuçino rengi ile beraber siyahın da kullanılması mümkündür.

Mutfağınızda kapuçino rengi mutfak dolapları kullanacaksanız bu dolaplara daha estetik bir görünüm kazandırmak ve dolapları ön plana çıkarmak için gri renkte bir duvar kullanabilirsiniz. Halı rengi olarak da griyi tercih edebilirsiniz. Eğer mutfağınız geniş ve aydınlık ise gri renk kullanmanızda herhangi bir problem olmayacaktır. Fakat mutfağınız dar ve ışık almıyor ise gri yerine krem ya da ekru bir halı ve duvar rengi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Yeşil ve Turuncu Renklerle Uyumlu
Mutfağınızın herhangi bir alanında kullanacağınız kapuçino renk yeşil ve turuncu renkler ile de oldukça hoş bir uyum sağlamaktadır. Bu nedenle mutfağınızda kullanacağınız aksesuarlarda yeşil ve turuncu renkleri seçerek hem kapuçino rengi ile olan uyumundan hem de zıt renklerin uyumundan faydalanabilirsiniz. Mutfağınızda kapuçino rengi dolaplar kullanıp tezgahın karşısındaki duvarı yeşile boyamak da oldukça makul bir seçenektir. Mutfak tezgahı üzerindeki rafları da mor renge boyarsanız oldukça iç açıcı ve estetik görünümlü bir mutfak elde etmiş olursunuz. Mutfağınızda kapuçino rengi kullanarak siz de bu hoş görünümü yakalayabilirsiniz.

Sizlere özenle bulduğumuz ve hazırladığımız Cappuccino renk mutfakları alttaki resimlere tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Öncelikle sizlere Kapuçino renginin tonlarını verelim ve hemen ardından modellere geçelim.

Modelleri detaylı incelemek için ilk resme tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap