1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Gümüş Rengi Ev Dekorasyonu ve Aksesuar Fikirleri

Gümüş Rengi Ev Dekorasyonu ve Aksesuar Fikirleri

Gümüş Rengi Oturma Odası

Dekorasyonda farklı seçimler her zaman için mekanlarınızı özel ve farklı kılacaktır. Şık ama her mekanda tercih edilen aksesuarları, mobilyaları tercih ederseniz görsel açıdan zaman içinde sıkılabilir, seçimlerinizden pişman olabilirsiniz. Farklılığı yakalamak için size bir önerimiz de gümüş rengi detayları kullanmanız olacaktır. Dekorasyonda bu rengi kullanmak birçok kişinin aklına ilk etapta gelmez. Ancak zevk sahibi, farklılıklardan anlayan biri için cazip bir renktir gümüş.

Gümüş rengi birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Elbette akla ilk gelen aksesuarlarda kullanmak olacaktır. Lame de denilen gümüş rengi aksesuarlarda çok fazla tercih edilen bir renk. Özellikle vazolar, cam ürünleri gümüş renkten fazlası ile nasibini alıyor. Dekorasyonunuzu dilediğiniz bir renkte tercih ederek bunu gümüş aksesuarlarla tamamlayabilir, görünümü zenginleştirebilirsiniz. Örneğin beyaz mobilyalar bilindiği gibi çok popüler. Beyaz renkte dekore edilmiş bir odada gümüş rengi bir avize, bu renkte hoş tasarıma sahip olan vazolar ve aynalar çok şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle salonlarda bu rengi farklı kombinasyonlar ile kullanabilirsiniz.

Elbette sadece aksesuar kısmında değil, farklı parçalarda da gümüş rengini kullanmanız mümkün. Örneğin duvarlar bunun için biçilmiş kaftan. Duvarlarda gümüş renkte bir boyama tercih edebilirsiniz. Bu renk birçok odada uyumlu olabilir. Ancak tüm duvarları boyamaktansa tek bir duvarı bu şekilde tercih edebilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz duvarlarda gümüş renk kullanılacaksa bunu kağıt ile kullanmanız yönünde olacak. Duvar kağıtları son yıllarda oldukça popüler. Mekanlara hareket ve farklılık katmanın çok kolay bir yöntemi. Gümüş varaklı görünüme sahip olan duvar kağıtları da özellikle salonlar için biçilmiş kaftan. Gümüş varaklı duvar kağıtları desenleri ile mekanları zengin ve farklı göstermeyi sağlıyor. Daha spor desenlerde gümüş renkli duvar kağıtlarını diğer odalarınız için de kullanabilirsiniz.

Gümüş Rengi Dekorasyon Fikirleri

Mobilyalarda Gümüş Rengin Kullanımı; Gelelim mobilyalarda ve diğer büyük ürünlerde gümüş renginin kullanımına. Bu rengi daha büyük parçalarda kullanacaksanız tek bir renk değil farklı renkler ile kombin etmeniz daha şık duracaktır. Örneğin koltuk takımınızda ana zemin olarak gümüş kullanıp berjerlerinizi ya da koltukların kırlentlerini farklı renklerde seçebilirsiniz. Daha canlı renkler mekana enerji katacaktır. Ancak sizin oluşturmak istediğiniz hava daha ağır ise o zaman da seçiminizi tonsürton bir uygulamadan yana kullanabilirsiniz. Gümüş grinin diğer tonları bu aşamada size yardımcı olacaktır.

Gümüş rengi gerek dekoratif ürünlerde olsun, gerek mobilya gibi daha büyük parçalarda olsun oldukça şık bir görüntü vermeye yardımcı oluyor. Diğer renkler ile sağladığı uyum açısından da çok avantajlı. Uyumlu olmadığı bir renk hemen hemen yok denilebilir. Dilediğiniz renk ile birlikte kullanabilir, mekanınızı kendinize uygun bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap