İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Göz Alıcı Ev Dekorasyonu Fikirleri

Göz Alıcı Ev Dekorasyonu Fikirleri

İhtişamlı Ev Dekorasyonu Fikri

Ev dekorasyonu, kişi veya kişilerin konut ve yuva alanlarının daha hoş ve konforlu bir hayat yaşamaları adına uygulamaya koydukları faaliyettir. Ev dekorasyonu üzerinde fikirlerinizi mutlaka teknolojiye ayak uydurarak yapmalısınız ve bunun yanı sıra fonksiyonel kültür, estetik ve gelenekleri göz önünde bulundurarak yapacağınız ev dekorasyonu kendi tarz ve zevkinize uygun olacağından emin olabilirsiniz. Ev dekorasyonun da her bireyin kendine özgü tarzı ile evini baştan yaratması ve yaşam alanını rahat edebileceği şekilde yapılandırması günümüz Türkiye’sinde sıkça görülmektedir. Sizlerde evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız veya yeni evlenen bir çift olarak evinizi ilk defa döşeyecekseniz eğer, ev dekorasyonu hakkında vereceğimiz fikirler doğrultusunda sizlerde evinizi kendi tarzınıza göre tasarlayabilirsiniz.

Güzel Bir Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Özellikle de ev hanımlarının istekleri doğrultusunda oluşmakta olan ev dekorasyonları, hayatımızın tüm duygularını yaşadığımız evlerimizin içerisinde kendi tarzımızı yansıtacağımız alanlar üzerine kuruludur. Kişilerin ruhsal veya fiziksel özelliklerinin yansıtıldığı ve hatta sosyal kültür bakımından dış hayatınızın da ev dekorasyonuna uygun bir şekilde evinizi tasarlayabilirsiniz. İnsanların zevk ve tarzlarına göre evin iç mekânını kapsayan salon, mutfak, oturma odası, yatak odası, banyo, çatı katı ve çocuk odalarını konforlu ve harika bir şekilde tasarlayabilirler. Ev dekorasyonu yaparken, istediğiniz atmosferi yakalamak için öncelikle bir takım hesaplamalar yapmanız gerekmektedir. Bunlardan en önemlileri arasında ise yaşam tarzınızı kapsayan minimal, klasik veya modern bir ev görünümün dekorasyonu için yapılan projelerin dikkatlice ve özenle yapılması gerekmektedir.

Ev dekorasyonu yapacak kişilerin çok dikkatli olması ve tüm evin bir bütün olarak düşünüp dekore edilmesi gerekmektedir. Bunun için mutlaka bir dekorasyon uzmanından da yardım alarak projelendirip hazırlamanız gerekmektedir. Hemen altta vereceğimiz maddeler doğrultusunda tasarımda kullanılacak ve ev bireylerinin gereksinimlerini kapsayacak özellikler bulunmaktadır.

Ev Dekorasyonunda Fiziksel ve Sosyal Gereksinimler Nelerdir?

  • İnsan vücudu yapı ölçüleri ev dekorasyonunda çok önemli bir faktördür. Ev içerisinde bulunan bireylerin dinamik ve statik hareketleri veya geçişlerinde rahatlık olması için planlama yapılmalıdır.
  • Ev içerisinde oluşan şiddetli sesin uygun bir şekilde dengelenmesi ve bu bağlamda yansıma özelliklerinin sağlanması.
  • Ev içerisinde görsellerin daha şık ve göz yorucu ışıklardan arınması için aydınlık düzeyinin ve ışık şiddetinin uygun hale getirilmesi.
  • Ev içerisinde dikkat edilmesi gerekilen bir diğer konu ise emniyet gereksinimleridir. Bu konuda çok daha hassas olmanız gerektiği gibi, aynı zaman’da yapısal sağlamlığın korunması ve yangın veya oluşabilecek diğer kazalara karşı sağlam ve etkilenmeyen malzemelerin kullanılması gerekmektedir.
  • Ev dekorasyonunda düşünülmesi gereken diğer gereksinim ise ısısal gereksinimlerdir. Ev dekorasyonu yaparken radyasyon, hava hareketleri, nem veya sıcaklığın ev dekorasyonuna uygun bir şekilde planlanması gerekmektedir.
  • Evin tüm oda ve bölümlerinde oluşabilecek estetik gereksinimler tamamen kültürünüzü, estetikliğinizi, zevk ve tarzınıza göre sizi yansıtabilecek en güzel dekorasyon modelleri ile tasarlamanız, ev içerisinde sıkılmadan hoşça vakitler geçirmenizi sağlayacaktır. Bu bağlam’da mutlaka mekân içi dekorasyonlarda renk, dokusal özellikler ve uyumluluk biçimi göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Ev Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ev dekorasyonu yapacak kişilerin öncelikle evlerinin iç mekân dekorasyonları için satın alacakları malzemelerin avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ve daha sonra listelendirdikleri malzemeler üzerinde elemeler yaparak ne kullanacaklarına karar vermelidirler. İleriki zamanlarda ev dekorasyonunuzun herhangi bir bölümünde sorun çıkmaması için bir dekorasyon uzmanı tarafından destek alınması önerilmektedir. Ve bu bağlam’da ev dekorasyonu için gerekilen malzemelerin tedarik süreçleri hesaplanarak buna göre evinizin dekorasyon tadilatına başlanmalıdır. Ev dekorasyonunda bakım ve onarım gibi faaliyetler yapılacağı için özel bir ekipten de yardım alarak bu işi başarabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu fikirleri için birkaç güzel örnek

 

Yorum Yap

Yorum Yap