İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. İhtişamlı Vitrin Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

İhtişamlı Vitrin Modelleri İle Evinizi Güzelleştirin

Çok Şık Vitrin Modelleri

Ev dekorasyonunda uyum oldukça önemli bir faktördür. Bu uyumun sağlanabilmesi için de eşya seçimine dikkat edilmelidir. Günümüzde evlerin her alanı için üretilmiş çeşit çeşit eşyalar bulunmaktadır. Bu eşyalar kullanılarak evlerde göze hitap eden ve estetik uyumu yüksek dekorasyonlar sağlanmaktadır. Fakat eskiden beri evlerin en çok özen gösterilen alanı salonlar olmuştur. Salonlar misafir ağırlarken çok fazla kullanıldığı için en fazla özen gösterilen alan olması normaldir. Ayrıca Türk gelenek ve göreneklerine göre salon evin ana odasıdır. Bu odada yapılacak olan düzenlemeler ve dekorasyon evin geri kalan bölümü hakkında da bilgilendirici olmaktadır. Salonlarda bulunması gereken temel eşyalar koltuk takımı, yemek masası ve TV ünitesi olarak sıralanabilir. Bunun haricinde vitrin de salonu süsleyen temel eşyalardan birisidir. Vitrinler içerisinde çeşitli tabak ve bardak takımlarının, süs eşyalarının bulunduğu süs üniteleridir. Vitrinlerde sergilenen ihtişamlı ev süsleri ve takımları hem evin hem de salonun estetik bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu nedenle birçok insan vitrinlerden vazgeçememektedir. Vitrinlerde en fazla sergilenen eşyalardan bazılarını da çeyiz ürünleri oluşturmaktadır.  Vitrinler amacına uygun olarak kullanıldığı zaman oldukça işe yarar ürünlerdir. Ayrıca vitrinlerin birçok farklı modeli bulunmaktadır. Vitrin satın almak isteyen kişiler bu modellere bakarak karar vermektedir.

Çok Şık Vitrin Modelleri
Çok Şık Vitrin Modelleri

Vitrin modelleri çeşitli şekillerde bulunabilmektedir. İlk vitrin modeli sadece cam üniteden oluşan vitrin modelidir. Bu vitrin modelinde vitrinin yanında herhangi bir konsol bulunmamaktadır. Tamamen süs eşyalarını sergilemek amaçlı kullanılmaktadır. Herhangi bir şekilde konsol bulunmaması da vitrinin kapalı ya da açık depo alanının bulunmaması anlamına gelmektedir. Tamamı cam vitrinler ülkemizde pek fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebebi günlük kullanımının zor olmasıdır. Herhangi bir çarpma ya da sarsıntı anında hemen kırılma riskinin bulunması tamamı cam üniteden oluşan vitrinlerin kırılma riski oldukça yüksektir. Bu tür vitrinler genelde ofislerde ve iş yerlerinde kullanılan süs amaçlı vitrinlerdir. İkinci vitrin modeli ise saydam malzemeler kullanılarak yapılan vitrinlerdir. Saydam malzemeler kullanılarak yapılan vitrinler tamamı cam üniteden oluşan vitrinler kadar kullanışsız ve kırılgan değildir. Bu vitrinler ile tamamı cam üniteden oluşan vitrinlerin ortak özellikleri her iki vitrin modelinin de dekoratif amaçlı kullanılıyor olmasıdır. Fakat saydam malzemeden üretilen vitrinler hem daha fazla tercih edilmekte hem de daha dayanıklı olmaktadır. Saydam malzemeden üretilen vitrinlerde parmak izi problemi de cam üniteli vitrinlere göre daha az yaşanmaktadır. Bunun haricinde görünüm açısından herhangi bir problem yaşanmamaktadır.

Dekoratif Vitrin Modelleri
Dekoratif Vitrin Modelleri

Konsollu Vitrinler
Diğer vitrin modelleri ise konsollu vitrinlerdir. Konsollu vitrin modellerinde de üç farklı çeşit bulunmaktadır. Bunlardan ilki hem saydam ünite hem kapalı konsoldan oluşan vitrinlerdir. Bu vitrin modelinde sergilenmek istenen eşyalar saydam ünitenin olduğu kısımda bulunurken sergilenmek istenmeyen fakat gerekli olan eşyalar da kapalı konsolların olduğu bölmelerde bulunur. Kapalı konsollar bir nevi depo görevi görerek vitrine sığmayan diğer eşyaların depo edilmesini sağlar. İkinci konsollu vitrin modeli saydam üniteli ve ayrı konsollu vitrin modelidir. Bu vitrin modelinde saydam ünitenin yanında ona bitişik olmayan fakat vitrin görevi gören bir ayrı konsol bulunur. Bu konsolda da yine birçok eşya için yer bulunmaktadır. Üçüncü vitrin modeli ise tamamı kapalı olan vitrinlerdir. Bu vitrinler vitrin işlevinden daha çok dolap görecinde kullanılır. Vitrin içerisinde bulunması gereken eşyaların tamamı bu vitrinlerde de bulunmakta fakat saydam olmadığı için ancak kapak açıldığı zaman görülebilmektedir. Tamamı kapalı vitrinler saydam üniteli vitrinlere göre daha uygun fiyatlı olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Zarafetli Vitrin Modeli
Zarafetli Vitrin Modeli

Vitrin Modelleri 2020

Yeni sezon dekorasyon örnekleri arasında vitrinler çok az yer alsa da vazgeçmeyenler için 2020 yılında pek çok farklı vitrin dolabı dikkat çekecek. 2020 vitrin modelleri bu konuda tercih etmek isteyenler için pek çok farklı tasarım, renk ve işlevsellik ile karşımıza çıkacak.

Vitrin Modelleri 2020

Salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu için vitrin tercih edecekler için birbirinden şık ve işlevsel vitrinler gerek depolama alanlarını rahatlatmak, gerekse de şık bir bütünlük ortaya çıkartmak için tercih ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap