İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Meraklılarına Dekoratif Antika Halı ve Kilim Tasarımları

Meraklılarına Dekoratif Antika Halı ve Kilim Tasarımları

Dekoratif Eski Halılar

Meraklılarına birbirinden güzel dekoratif antika halı ve kilim modellerini bulduk. Son zamanlarda eskiye dönüş oldukça yaygın. Osmanlı motifleri ve İran halılarından en çekici örnekleri sizler için derledik.

Halı ve kilimlerde antika ve eskiye dönüş son dönemlerde oldukça yaygınlaştı. Kültürümüz adına önemi olan desenler halıda oldukça şık bir görüntüyü beraberinde getiriyor. Özellikle etnik desenlerden‚ Osmanlı motiflerinden hoşlananlar için mekanlarında‚ odalarında tercih edebilecekleri çok sayıda halı mevcut. Bu halı ve kilimler işlevlerinden çok dekoratif yönleri ile mekanları süslemek adına tercih ediliyor.

Rengarenk Osmanlı motiflerinin yer aldığı halı ve kilimler salonlarınızı zenginleştirmekte önemli rol oynuyor. Ancak modern mobilyalarım var‚ uyum problemi yaşıyorum diyenler için de farklı dekoratif antika halı ve kilim modelleri mevcut. Klasik kilim modelleri modernize edilerek günümüz evlerine‚ mobilyalarına da uyum sağlayabilecek tarzlara bürünmüş. Bu sayede antika halı ve kilimleri kullanabilmek için sadece klasik mobilyalara sahip olmanız gerekmiyor.

Bu modellere göz atalım

Patchwork Desenleri; Modernize edilmiş olan halı ve kilim modellerinde ilk karşımıza çıkan patchwork desenleri oluyor. Klasik halı ve kilim desenlerinden alınan kesitler kırk yama tekniği ile bir araya getirilerek hem çok modern hem de çok etnik bir halı kimliği kazanıyor. Bu modeller son iki sezondur halı ve kilim mağazalarında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Geleneksel motifler ile oluşturulmuş halılar günümüz teknikleri ile uyarlanarak herkesin evinde kullanabileceği formlara sokulabiliyor. Üzeri jakarlı‚ hafif silik bölümleri olan halı modelleri hem parlaklığı ile ipek halı görünümü sağlıyor‚ hem de motifleri ile geleneksel çağrışımı yaparak dekorasyona güzellik katıyor. Siz de bu dekoratif halı ve kilim modellerinden tercih ederek mekanlarınızı popülariteden uzak daha klasik ve eskimeyen parçalar ile dekore edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap