1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Antrenizi Baştan Yaratın

Antrenizi Baştan Yaratın

antrenizi baştan yaratın

Antrenizi Baştan Yaratın

Dar ve kullanışsız bir antreye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Doğru dekorasyon teknikleri, küçük alanları dahi yüksek verim alınarak kullanılan mekanlar haline getirir. Ev içerisinde antreler, potansiyeli göz edilen alanlar arasında yer alır. Daha geniş bir antre görünümü yaratmak ve bu alanlardan maksimum yarar sağlamak sizin elinizde. Antrenizi baştan yaratarak evin tamamına farklı bir hava katmak istiyorsanız, sizin için derlediğimiz dekorasyon ipuçlarına göz atın.

Kullanışlı Ekipmanları İnceleyin

Antreyi etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayacak çok sayıda ekipman bulunur. Doğru ekipmanları bulmak üzere yaratıcı olmalı ve alternatifleri değerlendirmelisiniz. Portmanto için küçük bir antreye sahipseniz salt askılık kullanabilir ve aşağısına ayakkabılık yerleştirebilirsiniz. Çubuk şeklinde ayakkabılarınızı yerleştirmenize imkan tanıyan ekipmanları araştırabilir ve ayakkabılık yerine mini bir puf ya da şık bir tabure ile oturak alanı elde edebilirsiniz. Eve girdiğinizde anahtar, telefon vb. eşyalarınızı bırakmak üzere duvara kare şeklinde bir raf ekleyebilirsiniz. Karenin iç kısmına yerleştirilen askılar, anahtarlarınızı asmanızı sağlar ve diğer eşyalarını rafın iç tarafına bırakabileceğiniz gibi karenin üstüne dekoratif bir aksesuar ya da bitki ekleyebilirsiniz. Dolap için antrenizde yeterli alan varsa, dolabın sadece dış kısmı ve kapaklarını yapıp içerisini duvar ile bitişik olarak kullanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanmak, bu adımda önemlidir.

Doğru Aydınlatma Kullanın

İyi bir aydınlatma, evin her bölümünde önemli olduğu gibi antrede de fark yaratır. Aydınlatma, hem penceresiz bir alan olan antrenin daha iyi görünmesine hem de ortamın sahip olduğu karamsar ve boğuk havanın yok olmasına ortam sağlar. Yan duvarlara monte edilen aydınlatmalar, estetik bir görünümün yanı sıra oldukça kullanışlıdır. Ampul olarak beyaz ampul kullanmak hem iyi bir aydınlatmaya hem de daha geniş görünen bir antreye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bank Kullanımını Düşünün

Banklar, antre dekorasyonu için son zamanlarda popüler bir seçenektir. Antreyi kapatmayacak büyüklükte ve modelde bir bank oldukça kullanışlı olabilir. Ayakkabı giyerken üzerine oturabilir çanta ve paltonuzu direkt olarak bankın üzerine bırakabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde bankı, duvarın üzerine monte etmek farklı bir görüntü sağlayacaktır. Aynı zamanda nostaljik bir hava da katacak olan bankları değerlendirmeyi bir düşünün.

Portatif Dolaplar Tercih Edin

Antrenizde fazladan bir depolama alanı yaratmayı istiyorsanız portatif bir dolap uzun vadede faydalı olabilir. Dolabın açık renkli olması daha iyi olacaktır. Bununla birlikte dolap kapakları aynalı olabilir. Portatif dolapların bir kısmı üzerine yerleştirilen minder aracılığı ile oturak olarak da kullanılmaktadır. Bu tarz bir dolap, antrede efektif bir kullanım elde etmenizi sağlar.

Ayna Ayna Söyle Bana!

Evden çıkarken kendinize son bir kez bakmak oldukça iyi bir fikri gibi gelse de aynalar aslında düşündüğünüzden çok daha fazlası. Tek parça halindeki büyükçe bir ayna, antrenize derinlik katarak daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Aynayı çerçevesiz olarak kullanarak ferah bir alan elde edebilir ya da parçalı aynalar sayesinde modern bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvarda askılık varsa aynayı, askılığın altına asmak gibi bir hataya düşmeyin. Aksi halde asacağınız ilk palto ile ayna kapanır ve hedeflenen verimi alamazsınız.

Bitkilerle Antrenize Hava Katın

Boyutu fark etmeksizin antrede bitki kullanmak, daha canlı bir alan elde etmenizi sağlar. Küçük bir saksıda dahi olsa bitkileri bir rafa düzebilir, büyük bir saksıyı antrenin köşesine yerleştirerek kullanılmayan bir alanı değerlendirebilirsiniz. Doğal bir ortam yaratacağınız gibi bitkiler sayesinde antrenizi iyi dekore etme fırsatını da yakalamış olursunuz.

ANTRE MODELLERİ 2020

Yorum Yap

Yorum Yap