1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Klasik Ev Dekorasyonlarında Açık Renklerin İhtişamı

Klasik Ev Dekorasyonlarında Açık Renklerin İhtişamı

En Tarz Klasik Ev Dekorasyonları

Evimiz, ailemizle yaşadığımız sığınağımızdır. Evimizin sıcacık ve huzurlu olması her şeyden önemlidir. Bazen maddi imkânsızlıklar nedeniyle evimizi istediğimiz şekilde dekore edemeyiz. Elimizdeki imkânları değerlendirip klasik ama şirin dekorasyonlar yaratabiliriz. Klasik ev dekorasyon uygulaması yapmak isteyen kişilerin klasik ev dekorasyon nasıl yapılır fikir sahibi olması gerekir. Çünkü bazen klasik bir dekorasyonu çok abartıya kaçırarak dengesiz bir dekorasyon oluşturulabilmektedir. Bunu önlemek içinde klasik ev dekorasyon önerileri incelemesi yapılmalıdır.

Klasik ev dekorasyonları, adından da anlaşıldığı gibi sade ve şık dekorasyonlardır. Klasik olmak basit olmak değildir. Klasik dekor kullanımları diğer tüm dekorasyonlar gibi zarif ve şık dekorasyonların ortaya çıkmasına olanak tanır. Klasik dekorasyonlar diğer tüm dekorasyonlar içerisinde en uygun fiyatlı dekorasyonlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klasik Sade Renkler; Klasik salon dekorasyonları için genellikle sade, abartıya kaçılmayan sade renkler tercih edilir. İsteğe bağlı olaraktan ister yağlı boya, eğer maddi açıdan daha uygunsa kâğıt yaptırılabilir. Genellikle klasik mobilyalar tercih edilir. Bu anlamda klasik olarak ahşap mobilyaların tercih edilmesi daha uygun bir seçenektir. Klasik denildiğinde eski mobilyaların ağırlığı daha çok hissedilmektedir.

Klasik dekorasyonlarda acele edilmesi diğer dekorasyonlara göre çok büyük avantajdır. Çünkü klasik dekorasyonlarda eşyaların bütünlüğü aranmaz. Sadelik ve klasik olması esas alınır. Bu anlamda klasik olan her dekorasyonda bir orjinallikte söz konusudur.

Desenli Koltukları Tercih Edebilirsiniz; Klasik ev dekorasyon fikirleri vermek gerekirse desenli koltuklarda düz yastıklar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra berjer kullanımı varsa düz takımlı koltuklara desenli berjerler çok hoş uyum sağlar. Bunun yanı sıra klasik dekorlarda renkler karma karışık olmaması büyük önem taşımaktadır. Dekorasyonda kullanılacak aksesuarlarda ayna hem evin aydınlanmasını hem de evi daha geniş göstereceğinden tercih edilebilir.

Ayrıca aynaların varlığı ağır bir hava katacağından odanın göz doldurmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra dekor yaparken şık ama anlamlı aksesuar olarak çerçeve köşesi hazırlamak çok hoş bir fikir olacaktır. Klasik dekor önerilerinden bir başka alternatif ise bitki kullanımıdır. Özellikle salon bitkileri bu anlamda klasik eşyalarla tam bir bütünlük sağlayacaktır. Ucuz ve masrafsız dekorasyon isteyenler için en uygun dekorasyonlar klasik tasarımlardır.

Klasik ev dekorasyonu fikirlerinden en seçme örnekler (çoğu açık tonda)

Yorum Yap

Yorum Yap