İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Evinizin Havasını Değiştirecek Kalebodur Modelleri

Evinizin Havasını Değiştirecek Kalebodur Modelleri

Siyah Beyaz Kalebodur Fikirleri

Yer döşemeleri döşeme yapılacak olan mekanın havasını belirleme konusunda oldukça etkilidir. Özellikle banyolar kişilerin temizliği için kullanıldığı için bu alanda stresten arınmaları ve hoş bir dekorasyon ile karşılaşmaları gerekmektedir. Kalebodurlar da bu noktada önem taşımaktadır. Bir alanda yer döşemesi için kullanılacak malzemelere kalebodur adı verilmektedir. Kalebodurlar özellikle banyo, tuvalet gibi alanlarda kullanılmaktadır. Çünkü bu alanlarda kullanılan yer döşemeleri suya dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Kalebodur modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Kalebodur modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sırlı Kalebodur: Sırlı kalebodurlar herhangi bir saydamlığı bulunmayan ve mat olan kalebodur modelidir. Bu kalebodur şekli çok fazla tercih edilmemektedir. Yerler için fazla kullanışlı olmadığı düşünülen sırlı kalebodurlar daha çok sırlı duvar karosu olarak kullanılmaktadır. Sırlı kalebodurlar modelleri suya dayanıklı ve sağlam kalebodurlardır. Fakat yer döşemesinden çok duvar döşemesinde kullanılmaktadır. Sırlı kalebodur modeli ailelerin oturduğu evler için oldukça uygundur.
  • Sırsız Kalebodur: Sırsız kalebodurlar kilden ya da porselenden yapılan kalebodur modelleridir. Bu kalebodur modeli nemden, pastan ve kirden etkilenmemektedir. Bu nedenle fazla tercih edilen kalebodur modelleri arasındadır. Özellikle çok sık temizlikle uğraşmak istemeyen kişiler için sırsız kalebodurlar oldukça kullanışlıdır.
  • Mozaik Kalebodurlar: Mozaik kalebodurlar tasarım için oldukça önemlidir. Yer döşemesinin hem estetik hem de temiz görünmesini isteyen kişiler mozaik kalebodurları tercih etmektedir. Mozaik kalebodurlar porselenden yapılıp parlak bir şekilde gözükebilir. Bunun haricinde doğal kil tercih edilerek yapılmış olan mozaik kalebodurlar da bulunmaktadır. Bunlar ise daha mat bir görünüme sahiptir. Mozaik kalebodurların farklı boyutlarda üretilmesi mümkündür. Küçük kalebodur döşetmek isteyen kişiler için 30×30 boyutunda mozaik kalebodurlar bulunmaktadır. Daha büyük kalebodurlar döşetmek isteyen kişiler için de 30×60 boyutunda mozaik kalebodurların üretimi de yapılmaktadır. Mozaik karoların döşenmesinde daha düzgün ve şekilli bir şekilde durması için tel örgü taban kullanılmaktadır.
  • Parke Kalebodurlar: Parke kalebodurlar kalın yapılı olan ve birçok alanda kullanılan kalebodur modelidir. Fakat bazı parke kalebodurlar su değdiği zaman şişme ya da sökülme gibi reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu nedenle su geçirmez olan parke kalebodurlar daha kullanışlıdır ve daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Parke kalebodurlar günümüzde hemen hemen her evde kulanılmaktadır. Fiyatları ise oldukça uygundur ve herkes tarafından kolaylıkla tercih edilebilir.

Kalebodur modellerini detaylı incelemek için ilk resme tıklayınız

Yorum Yap

Yorum Yap