1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Dikdörtgen ve Oval Dekoratif Cam Lavabo Modelleri

Dikdörtgen ve Oval Dekoratif Cam Lavabo Modelleri

Yuvarlak Cam Lavabo Modeli

2017 senesinde ev dekorasyonunda trend haline gelen cam lavabolar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Lavaboların sıradan görüntüsünü yok ederek muhteşem bir hale dönüşmesini sağlayan cam lavaboların birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bu modeller banyo dekorasyonunun şekline, kişilerin zevkine ve fiyatlarına göre tercih edilebilmektedir. Cam lavabolar dikkatli bir şekilde kullanıldığı sürece hem banyolarda hoş bir görünüm oluşmasını sağlamakta hem de diğer lavabolara göre daha sağlıklı olmaktadır. Lavabolarda biriken kir ve mikrop cam lavabo modellerinde daha kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Özellikle banyosunu yeni yaptıran kişiler ve yeni evli çiftler tarafından tercih edilen cam lavabolar 2017 senesinde yaygınlık kazanmıştır.

Cam lavaboların üç farklı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden ilki dikdörtgen cam lavabolardır. Dikdörtgen cam lavabolar banyosu geniş olan ve köşeli olan kişiler için uygundur. Banyonun tam köşe kısmına denk getirildiği zaman alan kaplama gibi bir problem de ortaya çıkmamaktadır. Bu sayede cam lavabo oldukça rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Lavabo modellerini resim galerimizde inceleyebilirsiniz

Dikdörtgen cam lavabolar; Dikdörtgen cam lavabolar kare cam lavabo adı ile de bilinmektedir. İsimde oluşan farklılık ise lavabonun kesim şekline göre olmaktadır. Banyosu daha dar olan kişiler dikdörtgen cam lavabo yerine kare cam lavaboyu tercih etmektedir. Banyo dolabının geniş olmasını ve ortalıkta çok fazla eşya kalmamasını isteyen kişiler de dikdörtgen cam lavabo kullanmaktadır. Dikdörtgen ya da kare cam lavabo adı ile bilinen bu cam lavabo modeli depolama alanının artmasını da sağlayarak önemli bir avantaj sunmaktadır. Ayrıca hem modern bir görüntüden hoşlanan kişiler hem de klasik bir görüntüden hoşlanan kişiler için farklı şekillerde cam lavabo modelleri de bulunmaktadır. Bunun için cam lavabo yaptıracak kişilerin katalogdan model seçimi yapması gerekmektedir.

Oval cam lavabolar;Cam lavabo modelleri arasında yer alan ikinci model ise oval cam lavabolardır. Oval cam lavabolar banyolarının ön kesimi oval şekilde olan kişiler için uygundur. Bu model berber lavaboları için de tercih edilmektedir. Dükkanlarında klasik bir lavabo görüntüsü yerine daha estetik bir lavabo görüntüsü isteyen berberler oval cam lavaboları tercih etmektedir. Evlerde de daha önceki lavaboları oval olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Oval cam lavaboların altında oval banyo dolapları da kullanılabilmektedir. Önce banyo dolabını yaptıran ve daha sonra oval cam lavabo yaptırmaya karar veren kişiler için de banyo dolabının kalıbına göre oval cam lavabo kesimi yapılmaktadır.

Taş cam lavabolar; Cam lavabo modelleri içerisinde yer alan son model ise taş cam lavabo modelidir. Bu model çanak cam lavabo adı ile de bilinmektedir. Modern görünümlü bir banyo isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği modeldir. Tas cam lavabonun en önemli özelliği ise musluğunun kendi üzerinde olmamasıdır. Bu lavaboların musluk delikleri alt tablada ya da duvarda yer almaktadır. Ayrıca lavabo kesimi de banyo dolabı kesimine göre yapılmaktadır. Siz de 2017 cam lavabo modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap