İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Kullanışlı ve Şık Duşakabin Modelleri

Kullanışlı ve Şık Duşakabin Modelleri

Dekoratif Duşakabin Modelleri

Duş alırken sağa sola sıçrayan suları engelleyen duşa kabinler bir süreden beri hayatımızın içerisinde yer almaktadırlar. Adı duşa kabin olsa da küvetlere de monte edilen bilen bu sistemler, duş alan veya banyo yapan kişileri dış mekândan soyutlarken, banyo esnasında kullanılan suların kabin dışına taşıp banyoyu mahvetmesini de önlemektedir. Duşakabin olan bir banyoda yıkanan kişinin haricinde başkaları da banyoyu kullanma rahatlığına kavuşacaklardır. Ayrıca banyoya modern ve şık bir görünüm kazandıran duşakabinler bu yönleriyle de tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Birçok firma çok değişik modellerde duşakabin üretmektedir. Banyo armatürleriyle birleşince oldukça konforlu ve lüks olabilen bu ürünler kullanım kolaylığı açısından da ön plandadırlar.

Kendi içerisinde üç sınıfa ayrılan duşakabinler, kompakt, mika ve temperli duşa kabinler olarak sayılabilirler. Mika duşakabinler polistren ismiyle de bilinmektedirler. Mika duşakabinler, ekonomik olmaları açısından fazla tercih edilen duşakabinlerdir. Renksiz ve saydam bir yapıya sahip olan mika duşakabin modelleri, kare, oval ve iki duvar arasında gibi seçeneklerden oluşmaktadır. Bu duşakabinler aynı zamanda alkol, asit gibi ürünlere karşı da dayanıklıdırlar. Temperli duşakabinler, cam duşakabinler olarak bilinmektedirler. 8mm, 6mm ve 4mm kalınlığında cam kullanılarak üretilmiş modellerdir. Temperli duşa kabinler kolayca kırılabileceğinden bu ürünü bilinen ve güvenilir bir yerden almak önemlidir. Kompakt duşa kabinler son zamanlarda ortaya çıkan lüks duşakabinler sınıfına girmektedir. Jakuzi özelliği, su sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilme özelliği, birçok farklı noktadan su püskürtebilme özelliği, CD çalar, Radyo gibi özelliklere sahip olan bu duşakabinler, fiyat olarak diğer duşakabinlerden daha yüksek fiyatlara sahiptir.

Duşakabin alırken nelere dikkat edilmelidir?
Duşakabin alırken dikkat edilmesi gerekenler incelendiğinde banyonun büyüklüğü, alınacak duşakabinin şekli gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Malzeme, fiyat ve model seçimlerinin belirlenmesinin ardından evinizin suyunun sertlik seviyesi kontrol edilerek eğer kireçli bir suyunuz varsa krom duşakabin tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Boyalı duşakabinler kireç nedeniyle bir süre sonra kabarma yaşayabilirler. Eğer banyonuzu tek başınıza kullanmıyorsanız buğulu cam seçeneği de banyo kullanımını işlevsel hale getirebilmek için önemlidir.

Altta sizlere tanıtmış olduğumuz duşakabin modellerini n11, hepsiburada.com gibi mağazalardan satın alabilirsiniz.

Duşakabin Modelleri örnekleri

Yorum Yap

Yorum Yap