1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Bu Küvet Modelleri İle Banyonun Keyfini Çıkarın

Bu Küvet Modelleri İle Banyonun Keyfini Çıkarın

Estetik Özel Tasarım Küvet Modelleri

İnsanlar günün yorgunluğunu atmak ve kirlerinden arınmak için duş almaktadır. Duş alırken hem rahat edilmesi hem de vücudun daha çok rahatlaması için küvet kullanılmaktadır. Küvetlerin son zamanlarda bilinen adı ise jakuzidir. Küvetlerde klasik bir düzen kullanılmaktadır. Bu düzende kişilerin oturması için yapılan bir adet küvet ve bu küvetlerin duş eşyalarını yerleştirmek için bulunan bölümleri vardır. Duş eşyalarını yerleştirmek için bulunan bölüm genelde içe doğru gömme şeklinde olmaktadır. Bu sayede duş jeli, şampuan gibi ürünler kullanıldıktan sonra tekrar üst rafa yerleştirilmek zorunda kalınmıyor.

Compact Küvet Modeli

Compact küvet modeli küvet modelleri içinde en kullanışlı olan modellerdendir. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Compact küvet modelinde duş eşyaları için ayrı bir gömme bölüm ve her kişi için ayarlanabilir su başlıkları bulunmaktadır.

Oval Küvet Modeli

Oval küvet modeli klasik küvet düzeninden daha farklı olarak oval bir şekle sahiptir. Küvetin yan kısımlarındaki oval kıvrımlar hem kişinin daha rahat etmesini hem de küvetin daha geniş olmasını sağlar.

Dikdörtgen Küvet Modeli

Dikdörtgen küvet modelinde küvet oval ya da yuvarlak bir şekilde değil köşeli şekildedir. Bu sayede belli bir alanda tam olarak yerleştirilebilmektedir. Dikdörtgen küvetler de sık tercih edilen küvet modelleri arasındadır. İsteğe göre yan kısımda gömme bölümleri bulunabilmektedir. Siz de küvet modelleri ile ilgili fikir edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Küvet modelleri içerisinde bulunan bir diğer model ise duşakabinlerdir
Duşakabinlerin küvet modelleri içerisinde yer alıp almadığı tartışmalı bir konu olsa da son zamanlarda yapılan çeşitli banyo tasarımları ile beraber duşakabinler de artık küvet modelleri içinde yer almaya başlamıştır. Herhangi bir banyoya girildiği zaman jakuzi duşakabin ile kapatılmış bir durumda bulunabilmektedir. Bu durumda duşakabine de küvet diyebiliriz. Peki bu şekilde olan duşakabin küvetin ve açık küvetin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Prensip olarak bakıldığı zaman her iki model küvet de aynı görevi görmektedir. Her ikisi de duş esnasında kişinin suyun keyfini çıkarmasını ve suyu daha net hissetmesini sağlamaktadır. Küvet genel olarak duşta rahatlığı sağlamak için yapılmış olan bir tasarımdır. Fakat jakuziler duşakabinlere göre daha sağlıklıdır. Çünkü jakuzilerin duşakabinlere göre çok daha fazla çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Ayrıca jakuzilerin hepsi kesin olarak bir dinlendirici küvet özelliği göstermektedir fakat duşakabinlerin hepsinde böyle bir özellik söz konusu değildir. Bu nedenle özellikle spa jakuzilerin tercih edilmesi hem kişinin sağlığı için önemli hem de vücudunun maksimum seviyede rahatlamasını sağlamak açısından gereklidir. Spa jakuziyi çok pahalı bulan kişiler ise klasik bir jakuzi kullanarak çeşitli bakım ürünleri ile bu jakuziyi spa jakuziye dönüştürme şansına sahiptir.

Banyo Küvet Modelleri 2020

Gerek dar banyolarda, gerekse de geniş banyolarda daha rahat bir banyo keyif sunmak için küvet modelleri tercih ediliyor. Banyo küvet modelleri 2020 yılında da dekorasyon sırasında tercih edilecek olan detaylar arasında yer alır iken dar alanlarda kısıtlı modeller olsa da geniş alanlarda pek çok farklı banyo küvet modelleri 2020 yılında seçmek için sizi bekliyor olacak.

Banyo Küvet Modelleri 2020

2020 banyo küvet modelleri arasında yer almakta olan dikdörtgen banyo küvetleri rahat bir şekilde kullanım imkanı sunar iken tasarım olarak farklı ayrıntılara da sahip olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap