İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Zoru Kolaylaştıran Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Zoru Kolaylaştıran Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyo Dekorasyonu Önerileri

BANYO DEKORASYON FİKİRLERİ

Banyo dekorasyonları en zor dekorasyonlar içerisinde bulunmaktadır. Bir yandan fayansları belirlemek diğer yandan banyo dolapları, küvet derken birçok seçenek arasından en iyi seçimi yapmak zorunludur. Özellikle banyolarını komple en baştan yaptıran kişiler için toz toprak ve inşaat kalıntıları problem oluşturmaktadır. Fakat hazır bulunan banyoyu yeniden dekore etmek de oldukça zahmetli bir iştir. Günümüzde dekorasyon ile ilgili birçok şey değişmesi de akılları karıştırmakta ve seçenekleri çoğaltmaktadır. Tüm bunlara rağmen banyolarda yapılması gereken asıl dekorasyonlar da bulunmakta ve bu dekorasyonlar sabit olup değişmemektedir. Bu yazımızda sizlere banyonuz için önemli olan çeşitli dekorasyon fikirleri vererek yardımcı olacağız.

Duvarların Açık Renk Olması
Banyolar aşırı derecede aydınlık olmayan küçük ve az aydınlık ile yetinebilen alanlardır. Böyle bir alanda verilebilecek ilk dekorasyon fikri duvarların açık renk olması gerektiğidir. Açık renk duvarlar dar alanlardaki ışık ve basıklık problemine en iyi çözümlerden birisidir. Açık renk ve banyo dekorasyonu denince akla hemen beyaz gelmektedir fakat beyaz haricindeki açık renkleri de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Örneğin açık yeşil, açık mavi, su yeşili, tozpembe gibi renkler banyo duvarlarında kullanılabilir. Duvar dekorasyonunda kullanılabilecek ola başka bir malzeme ise duvar kağıtlarıdır. Suyun çok fazla temas etmediği banyo lavabosunun üst kısmına ve alçıpanların alt kısımlarına duvarların rengine göre duvar kağıdı kaplaması yapılarak hoş bir görünüm elde edilebilir.

İşte birkaç banyo dekorasyonu fikri

Dar Banyolar da Banyo Dolaplarını Köşelerde Kullanın
Banyolarda duvar dekorasyonundan sonra sıra banyo dolaplarına gelmektedir. Banyo dolapları için size şöyle bir ipucu verebiliriz: Dar banyolarda banyo dolaplarını orta kısımda değil köşelerde kullanın. Bu sayede alandan tasarruf etmiş olursunuz. Dolapların bazılarına raf yaptırmanız bazılarının ise boş kalması önemlidir. Çünkü raf da boş alan da banyoda lazım olmaktadır. Duvarların rengine göre bir banyo dolabı modeli de seçtikten sonra isteğe bağlı olarak banyo paspası kullanabilirsiniz. Banyo paspasları da yine renk uyumuna dahil olan parçalardan olmalıdır. Bunun haricinde banyo aynası kullanarak banyonuzu daha ferah ve derinlikli bir görünüme kavuşturmanız da mümkündür. Banyo dekorasyonunuz için bu bilgileri kullanarak banyonuzu mükemmel bir alan haline getirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap