1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Mor Renk Banyo Modelleri Fikirleri

Mor Renk Banyo Modelleri Fikirleri

Modern Mor Renk Banyo Dekorasyonu

MOR RENK BANYO MODELLERİ

Banyolar kişisel temizliğin yapıldığı özel alanlardır. Bu alanların dekorasyonu hem göze hitap etmeli hem de temiz bir görünüm oluşturmalıdır. Banyolarda genel olarak açık renkler kullanılsa da son zamanlarda renkli banyolar da ön plana çıkmış bulunmaktadır. Renkli banyolara verilebilecek en güzel örnek mor renk banyolardır. Mor renk banyolar çok fazla tercih edilen banyo renkler arasındadır. Canlı bir renk olması ve bulunduğu mekanın enerjisini artırması banyolarda mor renk kullanılmasının en önemli sebeplerindendir. Ayrıca mor renk kullanıldığı alanlara lüks bir görünüm sağlar. Bu nedenle çok muhteşem bir banyoya sahip olmayan kişiler de mor renk kullanarak banyolarının daha lüks görünmesini sağlayabilirler.

Boydan boya mor
Mor renk banyo denildiği zaman akla gelen ilk şey tüm banyonun boydan boya mor renk ile donatılması olmaktadır. Fakat banyoların tamamının mor renk olması göz yorucu ve boğucu bir görünüme neden olabilmektedir. Bu nedenle mor renk ağırlıklı olarak kullanıldığında mutlaka başka bir renk ile desteklenmesi gerekmektedir. Mor renk banyolarda destekleyici renklerden en bilinenleri siyah, beyaz ve yeşildir. Siyah ve beyaz renkleri fayanslarda kullanabildiğiniz gibi aksesuarlarda da kullanabilirsiniz. Ayrıca mor renk banyolarda yeşil aksesuar kullanımı oldukça hoş bir görünüm oluşturacaktır. Mor renk banyoların fayansları ayrı ayrı siyah ya da beyaz döşenebildiği gibi siyah ve beyaz renkleri beraber kullanılarak da döşenebilir. Bu şekilde daha şık ve değişik bir görünüm sağlanır.

Mor renk banyo dekorasyon örnekleri

Armatürlerin banyoya uygun seçilmesi
Mor renk banyolarda bulunan armatürler de dekorasyonda etkili olan parçalardandır. Armatürlerin de mor renk banyoya uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Bunun için seçilebilecek en güzel armatür rengi altın sarısıdır. Altın sarısı rengi de tıpkı mor renk gibi bulunduğu ortama lüks bir görünüm kazandırır. Bu nedenle mor renk banyolarda altın sarısı renginde armatür bulunması banyonun olduğundan çok daha lüks görünmesini sağlayacaktır. Armatür rengi seçilirken ahşap detaylı birkaç aksesuar seçilmesi banyoyu daha da güzelleştirecektir. Ahşap- antika görünümü mor renk banyolara oldukça yakışmaktadır. Siz de mor renk banyonuz için bu fikirlerden faydalanarak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap