1. Ana Sayfa
  2. Banyo Dekorasyonu
  3. Son Yılların Modası Country Tarzı Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Son Yılların Modası Country Tarzı Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Yeşil Temalı Country Banyo

Son zamanlarda moda olan country tarzın ne olduğundan biraz bahsedelim. Country mobilyalar, sade ve pastel tonlarında olmaktadır. Buradan anlaşılacağı üzere modernlikten uzak sade ve şık tasarımlardır. Samimi, sıcak ve huzur veren country tarzı ayrıca mütevazi bir tarza da sahiptir. Mobilyalar doğallığı bozulmaması için fazla işlenmez. Gösterişin yer almadığı, sade ve rahatlığın ön planda olduğu, insanı yormayan bir tarz olarak karşımıza çıkmaktadır. Country renkler, genellikle pastel tonlarda kullanılmaktadır. Bu tarz en çok, toz pembesi, bebek mavisi, uçuk sarı ve toprak tonlarıdır. Country tarzı, parlak ve iddialı renkleri sevmemektedir. Country tarzı kullanılan mobilyaların üzerinde yer alan desenler genellikle minik miniktir. Büyük boyutlarda desen ve şekiller bu tarzda yer almamaktadır.

Banyolarınızı değiştirmenizin vakti gelmedi mi?
Banyo dekorasyonlarınızı değiştirmenin vakti geldiyse ve tarz olarak country tarzını banyolarınızda kullanmak istiyorsanız yazımıza mutlaka göz atın. Banyo yenilemeye karar verme aşaması biraz göz korkutucu olabilse de birkaç basit detayla hayalinizdeki banyoya kavuşma imkanı bulabileceksiniz. Banyo tadilatına hazırlandıysanız ilk iş duvar ve zemin kaplamalarına karar vermek olacaktır. Eğer country tarzda banyo oluşturmak istiyorsanız kesinlikle iddialı ve parlak renkleri tercih etmemeli onun aksine daha sade ve gösterişli olmayan pastel tonlarını kullanmalısınız. Tabii ki tarzınızı konuştururken banyonuzun alanını göz önünde bulundurmalısınız. Geniş alana sahip bir banyonuz varsa istediğiniz boyutlarda mobilya ve dolapları kullanabilirsiniz. Küçük banyolar için de pek çok alternatif bulabilirsiniz. Boyutlar için endişelenmenize gerek yok, çünkü her zaman denildiği gibi, önemli olan alanın büyüklüğü değil, onu nasıl kullandığınızdır. Küçük bir banyo tasarlarken bir parça daha dikkatli ve becerikli olmanız gerekebilir. Çünkü tasarıma başlamadan önce eşyaların yerleşimi ve doğal ışığın kullanımı üzerine de düşünmeniz gerekir. Kozmetik ve temizlik ürünleri vazgeçemeyeceğimiz şeylerdir, bu yüzden en baştan alan sıkıntısı çekiyorsanız duvara monte bir aynalı dolap kullanabilirsiniz. Banyo aksesuarları da banyonuzun havasını belirleyen ama ondan da önce işlevsel olması gereken unsurlardan biridir. Deniz kabukları, renkli sabunlar ve desenli perdeler, banyonuza biraz renk ve hatta koku eklemek için harika aksesuarlar olabilir.

Country tarzı banyo modellerinden örnekler

Konforlu Ortamlar; Country tarzı banyolar, çiçek desenleri, yumuşak kenarlı biçimler ve taze çiçekler yardımıyla sıcak ve konforlu bir ortam sunarlar. Banyolarda bu tarzda dekoratif unsurlar çok önemlidir. Ama aşırıya kaçmamaya da dikkat edin. Bambu iskemleler, fırfırlı perdeler ve zeminde, duvarda ya da mobilyalarda kullanacağınız bej ve pastel renkler, her gün taşrada bir pansiyonda geçiriyormuş hissi yaşamanız için akla gelen ilk yöntemlerdir. Bir banyoyu yenilemek her zaman bütçeyle ilgili bir meseledir. Bu yüzden öncelikle ne kadar para harcayabileceğinize ve bu parayla ne oranda bir değişim yapabileceğinize karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Birkaç küçük değişim yeterli olacak mı yoksa artık eskimiş olan banyonun bütünüyle yenilenmesi mi gerekiyor? Duş, lavabo, küvet ve tuvalet gibi parçaların değişimi zor ve pahalı olabilir. Ama küçük gibi görünen değişikliklerin bile büyük etkiler yapabileceğini unutmayın. Örneğin eski duş perdenizden kurtulmak ya da yeni bir lavabo dolabı yapmakla başlamamanız için hiçbir sebep yok. Aydınlatma da bir banyonun havasını kayda değer ölçüde değiştirebilecek unsurlardan biridir. Banyonuza sakin ve huzurlu bir hava vermek için endirekt veya şiddeti ayarlanabilir aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap