Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen oy verin!

 / 5

Renkli Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda tabulardan sıkıldınız mı? Sürekli ağır renklerde dekore edilen salonlardan hoşlanmıyor‚ sıra dışı bir salon hayal ediyorsanız renkli bir salon çok da şık olabilir. Bunun için biraz cesur olmak yeterli olacaktır. Mobilyalarınız‚ duvarlarınız ve aksesuarlarınız bu renkli havadan pay alabilir. Önemli olan kendi içinde bir uyuma sahip olmalarını ve gözü yormamasını sağlamak. Bunun dışında renkli bir salon da gayet şık olabilir.

Renkli bir salon hayal edenler için ilk önerimiz duvar dekorasyonu. Tam anlamı ile rengarenk duvarlar ya da koyu tonlar iyi olmayabilir. Ancak tek bir duvarınızda renk kullanabilirsiniz. Diğer duvarlar açık olursa bu tek duvar daha farklı ve şık görünebilir. Ayrıca renkli bir odaya duvar dekorları‚ tablolar da çok yakışır. Bu dekoratif ögeleri de seçtiğiniz duvarda kullanabilirsiniz. Daha ilgi çekici olacaktır.

Sıra geldi mobilyalara. Koltuk renklerinizi zevkinize göre tercih edebilirsiniz. Ancak bütünü ile renkli koltuklar kullanacaksanız diğer mobilya parçalarınızın‚ halılarınızın daha sade tutulmasına dikkat edin. Renkli olmak iyi olabilir‚ ancak her yerde marjinal renkler yorucu ve karanlık bir görüntü oluşturur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Salon Dekorasyonu İçin En Çok Tercih Edilen Doğal Renkler

Renkli Salon Dekorasyonu Fikirleri

Tarzınızı belirleyin. Renkli olsa da belirli bir tarza uygun ürünler seçin. Renkli denildiğinde akla gelen ilk tarz spor oluyor. Halbuki başka tarzlarda da renk kullanılabilir. Retro‚ avangart ya da etnik tarzlarını da tercih edebilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken birbiri arasında tutarlı olmalarına özen göstermeniz yeterli olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ