İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salonlarda Beyaz Kanepe Modası

Salonlarda Beyaz Kanepe Modası

Beyaz ve Turuncunun Kombini

Son dönemlerde ev dekorasyonunda en yaygın olan ve en sevilen akım şüphesiz ki beyaz modası. Beyaz mobilyalar ile döşenen mutfaklar, salonlar ve yatak odaları öncelikli tercihler arasında ilk sırada yer alıyor. Her kesimden ve her yaştan insan beyaz dekorasyonu benimseyebiliyor. Salon mobilyaları söz konusu olduğunda da keza benzer durum söz konusu. Bembeyaz döşenmiş bir salon içerisine girenlere ferahlık ve pozitif enerji katıyor.

Beyaz mobilyalar denildiğinde elbette ilk akla gelen beyaz koltuk ve kanepeler. Salonlarda kullanılan beyaz renkli kanepeler dekorasyonunuza ışık katabilir. Görsellik açısından sağlamış olduğu pozitif enerjinin yanında beyaz kanepelerin başka artıları da var. Öncelikle kombinleme kolaylığı sağladığından söz edebiliriz. Beyazı kombinlemek, onunla birlikte bir salon dekorasyonu oluşturmak diğer renklere nazaran çok daha kolay. Daha da önemli bir artısı var ki o da her mekana uyum sağlayabiliyor olması. İster küçük ister büyük salona sahip olun, beyaz kanepe ve mobilyalarınız sizin için geniş algısı oluşturmaya yetecektir.

Beyaz kanepelerde tek bir tarzın ağırlığından bahsetmek söz konusu değil. Hem renk hem de tarz açısından uyum problemi olmayan bir renk olduğu için kanepe modellerinde ve tarzlarında beyaz için çok fazla alternatif mevcut. Bu tarzlardan ilki elbette ki avangart mobilyalar. Beyaz ve avangart mobilyaları piyasada rahatlıkla bulabiliriz. Bu mobilyalar daha çok gösterişli bir salon hayal edenler için ideal olacaktır. Eğer daha spor istiyorsanız spor tarzda beyaz kanepe bulmanız da hiç zor olmayacak. Tarzınız ne olursa olsun, ister spor, ister klasik ya da retro, sizin için uygun çok sayıda beyaz kanepe modeli bulabilirsiniz.

Beyaz Kanepe Modellerinden Örnekler

Beyazın Diğer Renklerle Uyumu; Gelelim şimdi de beyaz rengin diğer renkler ile kullanımına. Beyaz bu konuda size renkler arasında kısıtlamasız özgürlük verebilecek tek renk. Dilediğiniz renk ile birlikte kullanabilirsiniz. Kırlent renkleri bu açıdan size özgürlük tanıyacaktır. Tek bir renk seçebilir ya da birden fazla renkte kırlent tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bunlardan birkaçında renkli desenler de farklı bir görüntü sağlayabilir. Ancak ben renk istemiyorum, saf beyaz bir görüntü istiyorum diyorsanız o zaman da tercihinizi bu yönde kullanmalısınız. Beyaz her renk ile rahatlıkla uyum sağlayabiliyor olsa da tek başına sağladığı görsel ferahlık başka bir güzel oluyor.

Gelelim beyaz kanepe modasında en çok tercih edilen modellere. Son dönemde popüler bir kanepe tarzı olan chester modelleri beyaz döşeme ile de oldukça güzel sonuçlar veriyor. Bu şekilde gayet havalı bir salon dekore edebilirsiniz. Bunun dışında klasik tarzda da güzel seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca beyaz mobilyaları köşe kanepelerde de tercih etme şansınız var. Eğer mekan sıkıntınız var ise bu şekilde odanızı daha elverişli kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap