İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salon Dekorasyonunda Dekoratif Eşya Seçimi İçin Fikirler

Salon Dekorasyonunda Dekoratif Eşya Seçimi İçin Fikirler

Salonlara Dekoratif Duvar Süsleri

Evimizin dekorasyon açısından en yoğun olduğu kısım salonlarımızdır. Salon ev dekorasyonunda eşya seçimleri oldukça önem taşımaktadır. Eşyaların en yoğun kullanıldığı alan salonlarımızdır bu yüzden salonlarımızda dekoratif eşya kullanımına dikkat etmek gereklidir. Salonları gereksiz eşyalarla doldurmak oldukça yanlıştır. Çünkü salonda abartılı eşya kullanımı insanlara boğucu gelmektedir. Bu yüzden ev dekorasyonunda az ama öz eşyalar kullanılarak farklı dekorasyonlar elde edilmelidir.

Ev dekorasyonunda eşya seçimleri dikkat isteyen bir çalışmadır. Dekorasyonda başarı sağlanması için evin tüm dekorasyonunun uyum içerisinde olması gerekir. Aksi takdirde dekorasyon sandığınız korkunç bir manzaraya dönüşebilmektedir. Salonlarda kullanılan dekoratif eşyalardan en çok kullanılanlara değinecek olursak aynalar ve avizeler dekorasyon harikası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Salon dekorasyonunda avize seçimleri oldukça önemli bir konudur. Avizeler salonun ışıklandırmasının yanı sıra salonun ağırlığını taşıyan dekorasyon eşyalarından biridir. Avizelerin doğru kullanılması dekorasyonunda bit bütünlük içerisinde olmasını sağlamaktadır. Birçok avize seçimi vardır. Avize seçiminde salon dekorasyonun genelini düşünerek karar verilmesi gerekir. Son zamanlarda birbirinden farklı ve modern pek çok avize tasarlanmıştır. Bunlardan en çok tercih edilen dekorlu sallanan cam avizelerdir.

Dekoratif avizeler, ayrıca spot ışıklarla da desteklenerek salonlarınıza farklı bir hava katmanıza yardımcı olacaktır. Elbette ki biraz demode olsa da salonlara en çok giden avize çeşidi sallanan oymalı avizelerdir. Salon dekorasyonunda öneriler bitmek tükenmez salonunuzu daha gösterişli bir hava katmak istiyorsunuz mutlaka değişik dekoratif eşyalardan yararlanmanız gerekecektir. Salonlarda ayna kullanımı gerek ışık gücünü gerekse salon genişliğini arttıracağından kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca salon dekorasyonlarında salona dekorasyon katacak objeler kullanılmalıdır.

Oturma dekorasyonu fikirler ise gün geçtikçe artmaktadır. Oturma odalarında dekorasyonun en önemli yapı taşlarından biri oturma gruplarıdır. Oturma odası dekorasyonlarında oturma mobilyalarının rahat ve konforlu olması gerekir. Ağır olmayan, gösterişten uzak düz ve desenli kumaşların bir arada uyum sağladığı dekorasyonlar tercih edilmelidir. Bununla birlikte televizyon üniteleriyle desteklenen oda tüm ailenin bir arada toplandığı yer olduğu için renkler kişileri sıkmadan rahatlatıcı etki bırakmalıdır. Ayrıca oturma dekorasyonlarında canlı bitkiler kullanılması pozitif enerjiyi yükseltmektedir.

Salon İçin Dekoratif Eşyalar

 

Yorum Yap

Yorum Yap