İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salon Duvar Dekorasyonunda Özenli Tasarımlar

Salon Duvar Dekorasyonunda Özenli Tasarımlar

Duvar Salonlarını Süsleme Fikirleri

Ev dekorasyonunda en önemli olan ve özen gösterilmesi gereken alanlar arasında yer alan salonlar, evlerin ana odasıdır. Bu nedenle salon dekorasyonu yapılırken birçok ölçüt ve seçenek göz önünde bulundurulmalıdır. Salonlarda dekorasyon yapılırken en önemli olan kısımlardan biri duvardır. Duvarların rengi ortamın enerjisini ve kişilerin ruh halini belirlemektedir. Bu nedenle duvar rengi seçilirken oldukça dikkat edilmektedir. Salon duvar dekorasyonunda salonun şekli ve ışık alma durumu önemlidir. Geniş ve ışık alan salonlarda koyu renkli duvarlar tercih edilebilirken dar ve ışık almayan salonlarda daha çok açık renkli duvarlar tercih edilmelidir. Salon duvarlarında dekorasyon yapılırken tek renklendirme yöntemi duvar boyası olmamaktadır. Bunun haricinde duvar kağıtları da salon duvar dekorasyonunda kullanılmaktadır.

Duvar kağıtları birçok farklı şekil ve desende olabilmektedir. Tek renk duvar kağıtları da sadeliği seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Salon duvar dekorasyonunda duvar kağıdı kullanmak isteyen kişiler tek renk duvar kağıdı kullanmaya karar verdiler ise bunun için tek duvarı seçebilirler. Çünkü tüm duvarları duvar kağıdı ile kaplamak boğucu bir görünüme neden olmaktadır. Fakat üç duvarı boyayıp tek duvarı bu renk ile uyumlu bir renkteki duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Bunun haricinde desenli bir duvar kağıdı kullanarak da oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Salon duvar dekorasyonu için oldukça şık desenli duvar kağıtları bulunmaktadır. Bu duvar kağıtlarını kullanarak tek duvarı ya da iki duvarı kaplayabilirsiniz.

Salon Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Salon duvar dekorasyonu için tercih edilebilecek başka bir yöntem ise duvarları tablolar ve çerçeveler ile dekore etmektir. Kanvas tablolar salon duvarlarını oldukça hoş göstermektedir. Salon duvarınızın rengi ile uyumlu renkler içeren kanvas tablolar ile salon duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Bu tabloları yukarıdan aşağı doğru çapraz bir şekilde asabilirsiniz. Bunun dışında fotoğraf çerçeveleri ile de salon duvar dekorasyonu yapmanız mümkündür. Aile fotoğraflarınızı ya da manzara fotoğraflarını salon duvarınızı renklendirmek için kullanabilirsiniz. Siz de salon duvar dekorasyonu yaparak salonunuzu estetik ve hoş bir görünüme kavuşturmak, aynı zamanda da salonunuza farklı bir hava katmak isterseniz bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap