İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salon’da Yetiştirilebilecek Bitkiler ve Çiçekler

Salon’da Yetiştirilebilecek Bitkiler ve Çiçekler

Bitki ve Çiçekli Salon Dekorasyonu

SALONDA YETİŞEN BİTKİLER

Bitkiler ev dekorasyonu için kullanılabilecek en güzel dekoratif eşya seçeneklerindendir. Bitkilerin evin havasını olumlu yönde değiştirdiği kanıtlanmış bir bilgidir. Bu nedenle ev dekorasyonunda mutlaka bitkiler de kullanılmalıdır. Özellikle de evlerin ana odası olarak kabul edilen salonlarda bitki kullanımı önemlidir. Bitkilerin güneş almamasından ya da hoş durmamasından korkuyorsanız bunun için salonda yetişen bitkilerden faydalanabilirsiniz. Salonda yetişen bitkiler salonunuza oldukça hoş ve farklı bir hava katacaktır. Bu yazımızda salonda yetişen bitkilerden bahsedeceğiz ve size salonda yetiştirebileceğiniz bitkiler hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. Özellikle çiçek yetiştirmeyi ve bitki bakmayı seven kişilerin gözünde salonda yetişen bitkiler salonun oldukça güzel ve estetik görünmesini sağlayacaktır.

Afrika Menekşesi
Salonda yetişen bitkilerden ilki Afrika Menekşesi’dir. Afrika Menekşesi çok sevilen bir bitki olan menekşelerin farklı bir çeşididir. Afrika Menekşesi salonda oldukça kolay ve zahmet gerektirmeden yetişen bir bitkidir. Bu bitkinin yetişebilmesi için cam kenarında olması ve güneş ışığı alması gerekmektedir. Fakat Afrika Menekşesi yetiştirirken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. Afrika Menekşesi güneşi seven bir bitkidir fakat fazla güneş alması yapraklarını kurutarak bitkiye zarar vermektedir. Bu nedenle yeteri kadar güneş ışığı alması yeterlidir. Fazlası bitki için zararlıdır. Ayrıca Afrika Menekşesi bitkisini sularken toprağını sulamanız, yapraklarına su değdirmemeniz de önemlidir.

İşte bitkili ve çiçekli ev dekorasyonları

Paşa Kılıcı
Salonda yetişen başka bir bitki ise Paşa Kılıcı bitkisidir. Paşa Kılıcı da bakımı zahmetsiz olan salon bitkileri arasındadır. Bu bitki ışığı seven bir bitkidir fakat tıpkı Afrika Menekşesi gibi Paşa Kılıcı’nın da fazla güneş alması kurumasına neden olmaktadır. Bu nedenle yeteri kadar ışık alması yeterlidir. Ayrıca Paşa Kılıcı bitkisi direkt olarak güneşte kalmamalıdır. Salonun ışık alan aydınlık bir yerinde kalması bitki için yeterlidir. Salonda yetişen bitkiler içerisinde yer alan bir başka bitki de Dua Çiçeği’dir. Dua Çiçeği’nin diğer adı Calathea’dır. Bu şekilde ilginç bir isminin olması otantik bir görüntüsü olmasını da sağlamıştır. Dua çiçeği geceleri az miktarda kapanıp gündüzleri çok hoş bir şekilde açılan bir bitkidir. Yeteri kadar sulanıp direkt olarak güneşe maruz bırakılmadığı zaman sağlıklı bir şekilde büyür. Siz de salonunuzda bu bitkilere yer vererek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap