1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Güzel Bir Salon Dekorasyonu İçin Değişiklik Önerileri

Güzel Bir Salon Dekorasyonu İçin Değişiklik Önerileri

Salonlarda Çeşitli Bitki Süsleri

Herhangi bir alanın dekorasyonu yapıldıktan sonra bu dekorasyonun değiştirilmesi gerekebilmektedir. Uzun süreli renkler göz yorucu ve bunaltıcı olabilmektedir. Bu nedenle özellikle çok kullanılan alanlarda değişiklik yapılması önemlidir. Salon da çok fazla kullanılan alanlardan birisidir. Salon dekorasyonunun da uzun süre kalması değişiklik yapma isteğini beraberinde getirmektedir. Salonda değişiklik yapabilmek için çok fazla masraf yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat gayet basit işlemlerle salonda değişiklik yapabilmeniz mümkündür. Bu değişikliklerden en basiti salonda farklı tablolar ve çerçeveler kullanmaktır. Daha önceden kullandığınız tabloları değiştirip yerine farklı tablolar kullanarak salonunuzda farklı bir hava yaratabilirsiniz. Ayrıca çerçevelerinizin yerlerini de değiştirmeniz mümkündür. Örneğin çerçeveleriniz yan yana ise yukarıdan aşağı çapraz bir şekilde asarak daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Salonda değişiklik önerilerinin içerisinde yer alan bir diğer öneri ise duvarlarda duvar kağıdı kullanmaktır. Duvarlarda duvar kağıdı kullanarak boyadan daha farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Duvar kağıtlarını salondaki diğer aksesuarların ya da koltukların rengine uygun olarak seçebilirsiniz. Duvar kağıtları desenli ya da düz renk olarak tercih edilebilmektedir. Tek duvar ya da iki duvarda duvar kağıdı kullanmanız daha hoş bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Salonda değişiklik yapmanın başka bir yolu ise salonda ayna kullanmaktır. Salonda ayna kullanmak salonun daha geniş ve derinlikli görünmesini sağlar. Ayrıca aynanın üst kısmına biblolar yerleştirmeniz de salonu farklı ve güzel gösterecektir.

Salonda Bitkiler; Salonda değişiklik yapmak için yapılabilecek başka bir uygulama ise salonda bitki beslemektir. Afrika Menekşesi, aslanağzı gibi bitkiler ve salon bitkileri arasında yer almaktadır. Bu bitkileri salonunuzda besleyerek salonu daha canlı gösterebilirsiniz. Ayrıca salon köşeleri için tercih edilecek olan abajur modelleri de salonda değişiklik yapmak için kullanılabilir. Abajurlar aydınlatma konusunda salona farklı bir hava katmaktadır. Bu öneriler haricinde salonunuzda değişiklik yapmak için uygulayabileceğiniz başka bir yöntem ise halınızı değiştirmektir. Halı da salonun görünümü etkileyen önemli unsurlardandır. Duvarların, koltukların ve aksesuarların rengine uygun farklı bir halı seçerek salonunuzu daha farklı gösterebilirsiniz. Siz de salonunuzda değişiklik yapmak istiyorsanız bu önerilerden faydalanabilirsiniz.

Salonlarınızı Değiştirmeniz İçin Bazı Fikirler

Yorum Yap

Yorum Yap