1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Sıcak Bir Yuva İçin En Güzel Dubleks Ev Modelleri

Sıcak Bir Yuva İçin En Güzel Dubleks Ev Modelleri

Yeni Dubleks Ev Modelleri

Dubleks ev sevenler için bugün en güzel dubleks ev modellerini inceledik ve detaylı bir şekilde resim galerimizde anlattık. Dubleks evlerin çeşitleri ve kullanım kolaylıklarını makalemizde inceleyebilirsiniz. Siz de çok fazla para ödemeden dublex ev sahibi olabilirsiniz. Bütçenize göre sahip olmak istediğiniz bu evleri sizler için detaylı inceledik.

Evler insanların temel ihtiyaçlarından birisi olan barınma ihtiyacının giderilmesi için kullanılan kapalı alanlardır. İnsanlar oturacakları evleri seçerken birçok duruma dikkat ederler. Bu durumlardan en önemlisi evin nasıl olacağıdır. Örneğin tek katlı bir evde oturmak isteyip bahçesinde de meyve sebze yetiştirmek isteyen bir kişi müstakil ev tercih etmektedir. Bağ bahçe işleri ile uğraşmak istemeyen ve daha kapalı bir alanda yaşamak isteyen bir kişi apartman dairesini tercih eder. Bunun haricinde merdivenli ve birden fazla kata sahip olan müstakil bir evde yaşamak isteyen bir kişi ise dubleks evleri tercih eder. Günümüzde apartman daireleri de dubleks olabilmektedir. Dubleks evlerin de birçok farklı modeli bulunmaktadır. Dubleks ev modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Apartman Dairesinde Dubleks Ev: Bu tür dubleks evler normal bir apartman dairesinin içerisinde bulunan bir merdiven sayesinde dubleks haline gelmiş olan evlerdir. Müstakil evde oturmak istemeyen fakat dairesinin dubleks olmasını isteyen kişiler bu dubleks ev modelini tercih etmektedir. Oldukça kullanışlı olan ve birçok kişi tarafından da tercih edilen içten dubleks evler günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.
  • Katta Bulunan Dubleks Ev: Bu tür dubleks evler binaların en üst katında bulunmaktadır. En üst kattaki bu dubleks evlerin kendisine ait bir bahçesi bulunmasa bile kendisine ait bir terası bulunmaktadır. Bu teras saksıda çiçekler ve küçük meyveler yetiştirmek için uygundur. Ayrıca yaz mevsiminde pikniğe kışın ise manzarasına doyum olmayan katta dubleks evler günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.
  • Ters Dubleks Ev: Ters dubleks evler normal dubleks ev planının tersi olarak tasarlanmıştır. Bu tür dubleks evlerde banyo ve yatak odaları alt katta iken salon, oturma odası ve mutfak üst katta yer alır.
  • Bahçe Dubleks Ev: Bahçe dubleks evlerde evin girişi üst kattan olmaktadır ve evlerin bahçesi bulunmaktadır. Üst katta mutfak ve yatak odaları, alt katta ise salon vardır. Bu tür dubleks evlerde de bahçe kullanılabildiği için meyve sebze yetiştirilmesi mümkündür. Ayrıca bu evlerin teraslı olanları da bulunmaktadır. Dubleks ev seçecek olan kişiler bu tüyolardan yararlanabilir.

Dubleks ev modellerinden örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap