1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Salona Renk Katmak İçin Yaratıcı Fikirler

Salona Renk Katmak İçin Yaratıcı Fikirler

Salonları Neşeli Hale Getirin

Salon evin ana bölümüdür. Bu nedenle dekorasyonu ve bu dekorasyonda kullanılacak olan renkler de oldukça önemlidir. Salonda canlı renkler kullanma riskini almayan kişiler sürekli klasik renkleri kullanarak boğucu bir görünüm de oluşturabilmektedir. Oysa salonda canlı renkler kullanmanız ve bu renkler ile uyumlu olan renkleri seçmeniz oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır. Salon dekorasyonu yaparken sade renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Bu yazımızda sade olan salonların nasıl renklendirilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Salonun Tek Duvarını Boyayın

Salonun tek duvarını boyamanız salonu renklendirmek için oldukça işe yarar bir yoldur. Özellikle de salonunda değişiklik yapmak isteyip herhangi bir eşya değiştirmeye durumu olmayan kişiler salonun tek duvarını boyayarak çok hoş bir görüntü oluşturabilir. Salondaki eşyaların rengine göre parlak ve canlı ya da koyu ve mat bir renk seçilebilir. Salon duvarını boya ile renklendirmek istemeyen kişiler duvar kağıdı da kullanabilirler.

Dekoratif Yastıklar Kullanın

Salona renk katmak için yapılabilecek başka bir uygulama ise salonda dekoratif yastıklar kullanmaktır. Salon takımları ile birlikte gelen kırlentler bir süre sonra sıkıcı bir görünüme neden olmaktadır. Salonunuza renk katmak için koltuk takımınızın esas kırlentlerini değiştirerek farklı renklerdeki kırlentleri kullanabilirsiniz. Bu kırlent renkleri genelde yeşil, bordo, mavi, somon rengi gibi renkler olabilir. Bu renkler haricinde koltuklarınızın rengine uygun olan farklı renkte kırlentler de kullanmanız mümkündür.

Salonunuzda Bitki Bulundurun

Salonunuza renk katmak için bitkilerden yararlanabilirsiniz. Çünkü bitkiler bulundukları mekanın havasını değiştirmektedir. Canlı ve temiz bir hava katar. Özellikle salonunuzun ışıksız alanlarında ışık ile büyümeyen, ışıksız bir ortamdan hoşlanan, bakımı kolay olan bitkiler bulundurabilirsiniz. Bunun haricinde evler için olan özel bitkileri de tercih edebilirsiniz.

Değişik Bir Lamba Tercih Edin

Salonunuza renk katmak için klasik bir lamba yerine ilginç bir lamba kullanabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda oldukça sık tercih edilen sarkıt lamba modeli salonunuza renk katmak için iyi bir seçenektir. Bunun haricinde ilginç desenli ve şekilli avizeler kullanarak da salonunuza renk katabilirsiniz. Bu öneriler ile salonunuzu daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Renkli salonlardan birkaç örnek sunalım, bakalım beğenecek misiniz?

Yorum Yap

Yorum Yap