1. Ana Sayfa
  2. Salon Dekorasyonu
  3. Salon Dekorasyonu Yaparken En Çok Tercih Edilen Renkler

Salon Dekorasyonu Yaparken En Çok Tercih Edilen Renkler

Modern Salon Dekorasyonu

Evimizde en önemli alanlarımızdan bir tanesi de salonlardır. Özel misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımız, misafirlerimize layık bir şekilde dekore edilmelidir. Salonunuzda hem rahat etmek hem de yaptığınız seçimlerle dikkat çekmek istiyorsanız, ilk yapılması gereken şeylerden bir tanesi alana uygun şekilde doğru eşya seçimi olmalıdır. Alınan bu eşyaların da salonun uygunluğuna göre yerleştirilmesi gerekmektedir. Seçilen mobilyalar kadar mobilyaların renkleri ve uyumu da önemlidir. Böylelikle uyumlu renklerde ve boyutlarda seçtiğiniz mobilya ve aksesuarlarla salonlarınızı daha dikkat çekici ve ferah bir alana çevirebilirsiniz. Salonunuzda ister küçük değişiklikler yapın, ister baştan aşağı tasarlayın en önemlisi birbirine uygun mobilya ve aksesuarlar seçilmelidir.

Her alanda olduğu gibi salonlarımızda da alanın büyük veya küçüklüğüne göre eşya ve renk seçimi yapılmalıdır. Öncelikle mekanın duvar rengi kararlaştırılır. Geniş ve büyük alana sahip olan salonlarda istediğiniz renk tonlarını kullanabilirsiniz. Küçük ve dar salonlara sahip olanlar için çok fazla renk alternatifi yoktur. Bu tarz küçük salonlara sahip olan kişiler özellikle açık tonlarda duvar renklerini seçmeleri gerekir. Böylelikle küçük alanlar daha geniş ve ferah görünecektir. Salon dekorasyonu yapılırken önerilebilecek duvar renkleri; pudra pembesi, fil dişi, veya çakıl taşı gibi açık tonlardır. Bu tarz açık tonlardaki renkler son dönemlerde moda olan beyaz mobilyalarla harika bir uyum sağlayacaktır. Açık tonlarda önerdiğimiz duvar renk seçiminden en uygununu seçtikten sonra sıra zeminde kullanılabilecek renk tonlarına karar vermeye geldi. Ne tarz bir zemin planladığınızı, kullanışlı olup olmadığını gözden geçirin. Bizim yine bu konuda önereceğimiz hem modern görünümü yakalayabilecek hem de temizlik ve yalıtım gibi nedenlerden avantaj sağlayabileceğiniz parkelerdir. Seçtiğimiz duvar rengine uygun bir şekilde parke seçimi yapılmalıdır.

Salonumuzun dekorunu yaparken duvar ve parke renklerine karar verdikten sonra şimdi sıra mobilya seçimine geldi. Ne tarz mobilyalardan hoşlandığınız önemli. Spor tarzda bir salon dizayn etmek istiyorsanız daha sade ve şık modelleri kullanmanız gerekecektir. Fakat klasik tarzda salon tasarlamak istiyorsanız daha modern ve farklı desenlerde koltuklara göz atabilirsiniz. Koltuk seçimi yapılırken güzel görünümünün yanında rahat ve kullanışlı olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Salonda tv ünitesi kullanacaksanız bir duvarı baştan başa kaplayacak tv ünitesi modellerine bakabilirsiniz. Böylelikle aksesuarlarınızı da tv ünitesinin uygun olan kısımlarında sergileyebilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Tercih Edilen Renkler

Yorum Yap

Yorum Yap