1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. En Popüler 4 Salon Halısı

En Popüler 4 Salon Halısı

dekorasyonrehberi.net

Salonlar evlerimizin adeta can damarlarıdır. Evimizde misafirlerimizi ağırladığımız en nadide ve özel köşelerden birisidir. Misafir ağırlama eskiden beri geleneğimizde önemli bir yere sahiptir. Geçmişteki evlerde misafir için ayrı bir oda bulunur o odaya normal günlerde girilmez, oda derlenir, toplanır, temizlenir ve sadece misafir geldiğinde açılırdı. Günümüzde de misafirlerimizi ağırlamak için evlerimizin bir odasına fazla girilmez, orasının toplu ve temiz durmasına diğer odalardan daha çok dikkat edilir.

Evimizde misafirleri ağırlamak için en ideal odalardan birisi genelde salonlarımızdır. Diğer odalara göre daha geniş olmaları, misafirlerimizi daha iyi ve rahat ağırlamak için yapılmış ve burası misafir ağırlamak için genelde tercih edilmiştir. Salonlarımızda misafir ağırlarken salonumuzun temizliği ve derli toplu olması kadar salonumuzun şıklığı da önemlidir. Bu bakımdan salon dekorasyonuna pek çok kişi önem verir.

Salon dekorasyonunda önemle dikkat edilen kısımlardan birisi salonun eşyalarıdır. Salon mobilyaları genelde şık ve uyumlu olacak tarzda seçilir. Salonun şık durmasında mobilyalar, perdeler, duvar aksesuarlardan başka halılarda önemlidir. Makalemizde sizler için en popüler 4 salon halısı ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Salonlarda en çok kullanılan ve tercih edilen bu halılar ile salonunuzun daha şık ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece misafirlerinizi ağırlayacağınız bu köşenizin çok daha konforlu ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği

En Popüler Salon Halıları

Yün halılar

Salonunuzun konforlu ve şık görünmesinde yün halılar en ideal halı seçeneklerinden birisidir. Günümüzde yün halı dekorasyonunda modern bir görünümle hazırlanan Madam Coco halılar özellikle farklı bir ev dekorasyonu arayanlar için idealdir. Yün halılar salonlarınızın şık durması için en ideal halı seçeneklerinden birisidir. Ancak bu halılar diğer halılara nazaran daha kaliteli oldukları için fiyat bakımından da biraz pahalıdır.

Salon Halısı
Salon Halısı

Kaliteli ve şık bir halı tercih edenler parasına kıyarak bu halılardan alabilirler. Sezonluk değil ömürlü halı almak isteyenler için yün halı tercihi en doğru tercihlerdendir. Bu halılar ateşe karşı dayanıklıdır. Bu halıların temizliği yalnız zordur. Ve özen ister. Yün halıların diğer olumsuz bir yanı da alerjik bünyede kişiler için risk taşımasıdır.

Akrilik Halılar

Salon halısı için ideal halı seçeneklerinden birisi de akrilik halılardır. Akrilik halılar uzun ömürlü oldukları için halı tercihinde ilk sıradadırlar. Bu halılar yumuşak bir yapıya sahiptir ve odayı da oldukça konforlu gösterir. Akrilik halıların en iyi özelliklerinden birisi kiri fazla göstermemesidir. Bu halılar ayrıca aşınmalara karşı da oldukça dirençlidir. Bu bakımdan salon halısı tercih eden kişiler için ilk sırada olan halılardır.

Salon Halısı Modelleri
Salon Halısı Modelleri

Fiyat olarak akrilik halılar yün halılara göre fiyatı çok daha ucuzdur. Bu bakımdan da halı seçiminde en çok tercih edilenler listesinde yer almaktadır.

Polyester Halılar

Uzun ömürlü halı çeşitlerinden birisi de polyester halılardır. Polyeter halılar su bazlı leke tutmayan halılar oldukları için çok tercih edilir. Ayrıca bu halıların en güzel özelliklerinden birisi de kolay temizlenebilir cinsten olmasıdır.

Salon Halıları
Salon Halıları

Bunun dışında renkleri de etkili bir şekilde yansıttıkları için de dekorasyon halısı olarak da çok tercih edilmektedir. Fiyat olarak değerlendirecek olursak bu halılar yün halı ve akrilik halılara göre çok daha uygun fiyatta halılardır. Fiyatlarının ekonomik oluşu polyester halıların tercih edilme olasılığını arttırmaktadır.

Polipropilen Halılar

Polipropilen halılar diğer halı çeşitlerine göre en ucuz halı türlerinden birisidir. Bu halılarda leke tutmayan özelliğe sahiptir. Çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedirler. Bu halıların olumsuz özelliklerinden birisi hızlı bir şekilde iz tutmalarıdır.

Salon Halıları Modern
Salon Halıları Modern
Yorum Yap

Yorum Yap