İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Çocuk Odası Dekorasyonu
  3. Bebekler İçin En Güzel Cibinlik Modelleri

Bebekler İçin En Güzel Cibinlik Modelleri

Beşikler İçin Cibinlik Modelleri

Cibinlik Nedir; Sivrisinekten ve başka böceklerden korunmak için yatağın üstüne ve yanlarına gerilen çadır biçiminde tüle verilen addır. Özellikle bebekleri yazın sivrisinekten ve benzer böceklerden korumak amacıyla beşiğinin üst ve kenar kısımlarında kullanmak gerekir.

Bebeğinizi 9 ay boyunca özenle karnınızda taşıdınız ve onu dünyaya getirdiğinizde belli bir süre kendi odanızda yanı başınızda yatırmak isteyeceksiniz. Yeni doğan bebeğinizi emzirme kolaylığı ve kontrolü açısından anne ve babasının yattığı odada uyuması gerekiyor. Aldığınız beşik veya karyola, bebeğinizi yatırmanız için en uygun yataklardandır. Eğer ilk bebeğinizi kucağınıza alacaksanız, bu konuda tecrübesiz davranabilirsiniz. Sonradan pişman olmamak için bebeğiniz için aldığınız ürünlerde birilerine danışmak her zaman daha faydalı olacaktır. Alınan her üründe olduğu gibi bebek beşiğini de alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri vardır. Bebeğimizin sadece uyuma ihtiyacını karşılaması yeterli değildir. Tabii ki zevkinize göre istediğiniz beşik modellerine bakabilir, tercihinizi bu modellerden yana kullanabilirsiniz. Fakat bebeklerin gelişimi çok çabuk olduğu için, almış olduğunuz küçük beşikler sadece 6 aya kadar bebeğinizi taşıyabilir. Daha sonra daha büyük çaplı bir beşik almak zorunda kalabilirsiniz.

Bebeğiniz için geniş çaplı ve uzun kullanımlı bir beşik almak istiyorsanız bu yazımız size yol gösterici olacaktır. Asansör sistem korkuluklu, alt kısmı çekmeceli (ıslak mendil, bez vs koyabilmek için) cibinlikli (yazın sıcağından ve sineklerden korumak için), sallanır, ahşap beşikler uzun süre kullanıma uygun ve kullanırken memnun kalabileceğiniz ürünlerdendir. Bebeğinizin yatağını seçerken karyolanızın devrilmeyecek kadar ağır ve sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Parmaklıklarının arası 2.5 cm’den dar ve 6 cm’den geniş olmamalıdır. Bu çocuğunuzun kol ve bacaklarının araya sıkışmasını önleyecektir. Karyolanın parmaklıkları bebeğiniz büyüdüğünde atlayamayacağı yükseklikte en az 60 cm olmalıdır. Karyolada keskin ve sivri köşelerin bebeğe zarar verecek şekilde olmamasına özen gösterilmelidir. Karyolanın ağaçtan yapılmış olmasına dikkat edilmeli, sağlığa zararlı boya kullanılmaması gerekmektedir. Karyola için yatak seçimini yaparken ne çok sert ne de çok yumuşak yatak seçilmemeli, orta sertlikte yarı ortopedik yataklar tercih edilmelidir. Tüm bu yazdığımız özellikleri göz önünde bulundurarak karyola ve beşik tercihinizi yapabilirsiniz.

Bebeğinizin yatağında cibinlik kullanmak da yerinde bir karar olacaktır. Cibinlik hem dekoratif amaçlı kullanılabilir hem de sıcak yaz günlerinde sinek ve böceklerden korunmak için kullanılabilir. Cibinlikler tek başına tülden ibaret değildir. Cibinliğinizi daha şık hale getirmek istiyorsanız tülün üzerinde çiçekler, çeşitli figürler dikebilirsiniz. Hatta ufak ışıklandırmalarla da yapılan cibinlikler çok dekoratif bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayabiliyor. Cibinlikler, hem odaya spor bir görüntü sağlıyor hem de çok kullanışlıdır.

Cibinlik Modellerinden Örnekler

Yorum Yap

Yorum Yap