İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Harikalar Yaratan Giyinme Odası Modelleri

Harikalar Yaratan Giyinme Odası Modelleri

Koyu Kahve Tarzlarda Giyinme Odası

Bugün sizlere birbirinden şık ve kullanışlı giyinme odası modellerini tanıtacağız. Resim galerisinde yer alam resimlere tıklayarak her model hakkında detaylı açıklamalar bulabileceksiniz. Fikir edinmeniz açısından oldukça faydalı olabilecek modeller tanıttık.

Özel hayatın gizliliği kanunlar ile de yasallaşmış bir durumdur. Ortak alanlarda ise görgü kuralı olarak özel hayatın gizliliğine uyulması gerekir. Özellikle giyinme konusunda aynı evde yaşayan bireyler arasında problemler yaşanabilmektedir. Bu nedenle giyinme odası adı verilen odalar yaptırılmaktadır. Giyinme odaları özellikle geniş evlere sahip ve maddi durumu iyi olan kişilerin tercih ettiği bir oda şeklidir. Giyinme odasında işini bitiren kişi çıkıp diğer bireye yer verebilir. Bazı evlerde ise toplu olarak kullanılan giyinme odaları yerine tek kişiye ait giyinme odaları bulunmaktadır. Giyinme odasının tek kişiye ait olması durumu ya da toplu kullanıma açık olması durumu bireylerin tercihine göre olmaktadır.

Giyinme odaları çeşitli şekil ve modellerde olabilmektedir. Giyinme odası modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kırsal Model Giyinme Odası: Kırsal modelde giyinme odaları tahta raflardan ve etnik desenlerden oluşmaktadır. Bunun haricinde koyu renkler de ağır basmaktadır. Kırsal modeldeki giyinme odalarında koyu renk mobilyalar ve makyaj masası seçilir. Sandalye ise genelde desenlidir.
  • Minimalist Model Giyinme Odası: Minimalist model giyinme odaları az eşya kullanılarak sade bir görünüm oluşturma amacı taşıyan odalardır. Bu model giyinme odalarının içi oldukça geniştir fakat içerisinde açık renkli ve az miktarda eşya bulunmaktadır.
  • Klasik Model Giyinme Odası: Klasik model giyinme odaları giyinme odası denince akılda oluşan ilk eşyalar ile donatılmış odalardır. Bu odalar uyum ve uyumsuzluğun iç içe olduğu bazen çok uyumlu bazen de çok uyumsuz olabilen odalardır. İçerisindeki eşyaların renkleri ve yerleştirilmesi kişilerin hayal gücüne kalmıştır.
  • Modern Model Giyinme Odası: Modern model giyinme odaları modern bir şekilde tasarlanmış odalardır. Bu giyinme odası modelinde istenen temel şey en fazla tercih edilen renk ve şekiller ile uyumlu bir oda yaratmaktır. Modern modeldeki giyinme odalarında da klasik model giyinme odaları gibi makyaj masası ve sandalyesinin renk uyumu zorunluluğu yoktur. Tüm bunlar odayı kullanacak kişinin tercihine bırakılmıştır. Siz de giyinme odası oluşturmak için model arıyorsanız tüm bu fikirlerden faydalanabilirsiniz.
Yorum Yap

Yorum Yap