İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ev Dekorasyonu
  3. Cıvıl Cıvıl Rengarenk Ev Dekorasyonu Fikirleri

Cıvıl Cıvıl Rengarenk Ev Dekorasyonu Fikirleri

Sarı ve Pembe Tonlarda Ev Dekorasyonu

Evimizin dekorasyonu oldukça önem taşımaktadır. Çünkü dekorasyonun insanın iç dünyasının gelişimini destekleyen güçlü bir etkisi vardır. Dekorasyonların oluşması ile negatif ve ya pozitif enerji alımı yaparız. İyi bir dekorasyon pozitif enerji yayarken, kötü bir dekorasyon negatif etki yaratabilmektedir.  Buna göre bir dekorasyon insanı huzurlu ettiği gibi huzursuz da edebilmektedir. Dekorasyonun iyi yapılması evin genel dengesini etkilemektedir.  İşte bu yüzden dekorasyon dikkat ve özenle yapılmadır.

Ev dekorasyonuna önem verdiği halde ev dekorasyonu nasıl yapılır bilmeyen birçok insan vardır.  Zevke ve isteklere bağlı olarak renkli kişilikleri olan insanların evlerini cıvıl cıvıl görmek mümkündür.  Evinizin cıvıl cıvıl bir karaktere sahip olması neşe, mutluluk ve huzurun kapılarını açar. Bu yüzden cıvıl cıvıl bir dekorasyonla muhteşem bir enerji yaymak mümkündür.

Renklerin Kullanımı; Ev dekorasyonunda hangi renkler kullanılmalı,  diye düşünen okuyucularımıza hemen şunu söylemeliyiz ki renkler tamamıyla kişilerin zevk ve istekleri doğrultusunda seçilir. Pembe sevmeyen bir insan zorla sırf sevgiyi çağrıştırıyor diye pembe rengi kullanması zorlanamaz.  Ancak bazı renklerin insan hayatı üzerinde büyük etkileri vardır. Hiç olmasa mobilyalarda, objelerde bu renkleri mutlaka kullanmak gerekir.

İnsanın ruh hallerini etkileyen renklere baktığımızda kırmızı oldukça rahatsız edici bir renktir. Bu yüzden kullanılmaması daha mantıklıdır. Huzur veren renklerin başında mavi ve yeşil gelmektedir. Mor renk ise güç ve kuvvetin rengidir. Renklerin etkilerini araştırarak dekorasyonunuzda uygulamak çok mantıklıdır.

Ev dekorasyonu için ipuçları, vermek gerekirse özellikle koltuk takımlarında düz ve desenli kumaşların kullanılması eve çok şirin bir görüntü katacaktır. Bununla birlikte dört duvardan birini farklı renkte boyamak çok daha farklı bir dekorasyon yaratacaktır. Bu duvar isterseniz farklı desenlerden oluşabilir. Bunun yanı sıra ev dekorasyonu için fikirler vermek gerekirse, rengârenk cam biblolarla raflarınızı süslemek evde daha farklı bir hava yaratacaktır. Elbette ki cıvıl cıvıl eşyalarla süslediğiniz evinizi mutlaka taze çiçeklerle destekleyin.  Bu çiçekleri koyacağınız vazolar dekorla uyum sağlamasına dikkat edin. Salon dekorasyon örnekleri, olarak birçok alternatifi internet üzerinden inceleyebilir. Sizde kendi evinizde farklar yaratabilirsiniz.

Rengarenk ev dekorasyonlarından birkaç örnek

 

Yorum Yap

Yorum Yap