İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. En Güzel Teras Fikirleri İle Rahat Bir Nefes Alın

En Güzel Teras Fikirleri İle Rahat Bir Nefes Alın

Ahşap Mobilyalı Teras

Balkonlar ve teraslar, özellikle bahar ve yaz aylarında rahat bir nefes aldığımız evimizdeki en keyifli alanlardan biridir. Kendi zevkimize uygun olacak şekilde dekore ettiğimizde dinlenmek için tüm zamanımızı bu alanlarda geçirmek isteyebiliriz. Evinde terası olan kişiler gerçekten çok şanslılar. Özellikle bahar ve yaz aylarının tadını şık bir şekilde dekore ettiğiniz teraslarınızda geçirebilirsiniz. Bu harika alanları, rahat oturma grupları, , şık bir şemsiye veya tente altında hoş bir yemek masası, şezlonglar ve minderler ile döşeyebilirsiniz. Teraslarda olmazsa olmaz rengarenk mevsim çiçekleri ve değişik bitkilerle de bahçe havasına büründürebilirsiniz. Tabi tüm bunları tasarlarken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik terasın büyüklüğüdür. Büyük bir terasınız varsa her istediğiniz dekoru kullanabilirsiniz fakat terasınız küçükse belli boyutlardaki ve sınırlı dekorları kullanmanız gerekebilir.

Terasta Güneşe ve Yağmura Dayanıklı Mobilyalar Seçmelisiniz
Teraslar yağmuru ve güneşi doğrudan aldıkları için bu alanlarda kullanılan mobilyalarda seçilirken güneşe ve yağmura dayanıklı olması önemlidir. Ayrıca teras için seçilen mobilyaların kullanım açısından rahat ettirmesi önemlidir. Eğer çiçeklere bakmaya zamanım yok diyorsanız terasınızda uzun ömürlü ve dayanıklı çiçekleri kullanabilirsiniz. Her türlü hava şartlarına dayanımı yüksek çiçeklerle her daim terasımızda bir canlılık olsun ki doğayı evlerimizde yaşayabilelim. Çiçekleri kullanırken onların saksılarını da bir dekorasyon ögesi olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz terasınıza uygun saksılar yapabilirsiniz bunun için meyve kasaları ve paletten saksı yapabilir ve onları kullanmak istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Bu çalışmalar sizi maliyetten kurtarırken kendi ellerinizle yaptığınız bu ürünler daha da içinize sinecektir.

Ahşap Gölgelikler; Salonunuzda gölgelik alanlar oluşturmak için ahşaptan bir gölgelik yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise gölge oluşturmak istediğiniz alanın ölçülerine uygun bir şekilde beyaz renkli kalın bir kumaş ile kaplayabilirsiniz. . Bunların dışında çabuk uzayan bitkileri sık aralıklar ile dikerek doğal bir gölgelik oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için bitkileri dikeceğiniz zamanı iyi seçmeli ve bakımlarını aksatmamalısınız.

Teras dekorasyonu yapacağınız alanda uzun yıllar geçirmeyi planlıyorsanız kullanacağınız ürünler dış etkenlere karşı dayanıklı olmalılar. Güneş, yağmur ve doğanın diğer yıpratıcı etkilerine karşı uzun yıllar karşı koyacak kadar dayanıklı olan demir ve beton ürünler bu alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Son zamanların modası olan ferforje bahçe mobilyalarını sizde teraslarınız da kullanabilirsiniz. Teras dekorasyonu için ferforje kullanacak iseniz ferforje sehpa ve ferforje kanepe kullanarak hem dayanıklı bir ürün seçmiş olursunuz hem de kolayca renk ve minderlerini değiştirerek o yılın en moda renklerini ve desenlerini uygulayabilirsiniz.

Sizler İçin Seçtiğimiz Örnek Modeller

Yorum Yap

Yorum Yap