İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Dekoratif Sevimli Keçe Yastık Modelleri

Dekoratif Sevimli Keçe Yastık Modelleri

En Güzel Dekoratif Yastıklar 2017

Keçe yastıklar hem ev dekorasyonu hem de çocuk oyuncağı olarak birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ev dekorasyonu için kullanılan keçe yastıklar evine farklı bir hava katmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Düz yastıklar yerine keçe yastık kullanılması daha hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Dekoratif keçe yastık modelleri arasında yer alan birçok model bulunmaktadır. Bu modeller kişilerin zevk ve isteklerine göre yapılabildiği gibi herhangi bir şekil baz alınarak da yapılabilmektedir.

Dekoratif keçe yastık modellerinden herhangi birisini yapmak için öncelikle renk renk keçeler alınması gerekmektedir. Keçeleri kesebilecek sağlam ve büyük bir makas da alındıktan sonra iğne, iplik, yapıştırıcı ve kullanılacak diğer aksesuarlara sahip olunmalıdır. Dekoratif keçe yastık modellerinden ilki kalpli keçe yastık modelidir. Kalpli keçe yastık modeli için öncelikle kırmızı bir keçe alınır. Daha sonra kırmızı keçe kalp şeklinde kesilir. Kesilecek olan kalbin boyutu kişinin isteğine göre olabilir. Bir tane kalp kesildikten sonra sıra ikinci kalbe gelir. İkinci kalp de yastığın diğer yüzünün oluşması için kullanılır. Daha sonra yastıkların içini doldurabilecek kadar pamuk, elyaf ya da yün alınır. Kalpler yarısına kadar köşelerinden başlanarak dikilir. Boş kalan kısmından ise yün, elyaf ya da pamuk yerleştirilir. Daha sonra isteğe göre kalbin üzerine göz, ağız gibi detaylar eklenebilir.

Dekoratif keçe yastık modellerinden örnekler

Dekoratif keçe yastık modellerinden başka biri ise balıklı yastık modelidir. Balıklı yastık modeli özellikle çocuk odalarında kullanılmaktadır. Bu yastık modeli için mavi, yeşil, beyaz, pudra pembesi, kırmızı, turuncu, lacivert, açık mavi renkte keçeler alınır. Mavi ve beyaz keçeler ile deniz yüzeyi oluşturulur. Üst kısım beyaz alt kısım mavi keçe ile kaplanır. Aynı işlem yastığın arka yüzeyi için de yapılır. Fakat arka yüzeyin kaplanması zorunlu değildir. Tek renk olabilir ya da düz bir şekilde bırakılabilir. Yastığın ön yüzünü kaplamak için kırmızı ile balık şeklinde 2 keçe kesilir. Bu balıkların üzerine açık mavi, lacivert ve sarı renkler ile çizgiler kesilir ve yapıştırılır. Bu işlem her iki balığın üzerine de uygulandıktan sonra balıkların gözleri için iki küçük yuvarlak keçe kesilir ve yapıştırılır. Daha sonra balıkların üzerine büyüklü küçüklü su kabarcıkları oluşturulur. Bu su kabarcıkları için de çeşitli boyutlarda beyaz yuvarlak keçeler kesilmesi yeterlidir. Su kabarcıkları da yastığa yapıştırıldıktan sonra yeşil keçe ile uzun yosunlar kesilir ve balıkların hizasına gelecek şekilde yapıştırılır. Pudra pembesi keçe ile istiridye kesilir ve içine beyaz bir yuvarlak yapıştırılarak inci görünümü elde edilir. Bu şekilde yastığın mavi kısmı tamamlanmış olur. Üst kısımdaki beyaz bölüm için de 4 tane kırmızı kalp kesilir ve yapıştırılır. Siz de dekoratif keçe yastık modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap