İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Çatı Katı Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Çatı Katı Dekorasyonu İçin Püf Noktaları

Modern Çatı Katı Dekorasyonu

Birbirinden güzel ve modern çatı katı mekan dekorasyonları fikirlerimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu önemli ipuçlarını kaçırmayın, sizlere özel hazırladığımız çatı katı dekorasyonlarını resim galerimizde inceleyebilirsiniz.

Çatı katı odaları bulunan evler bazı durumlarda dezavantaj olarak değerlendirilse de bunu avantaja dönüştürmek sizin elinizde. Tek yapmanız gereken çatı katına uygun bir dekorasyon uygulaması gerçekleştirmek. Doğru teknikler ve doğru parçalar kullanarak normal bir dekorasyondan daha da şık sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Öncelikli olarak çatı katı odalarını hangi odalar için kullanacağınız önem kazanıyor. Eğer seçim şansınız mevcut ise bizim tavsiyemiz bu odayı yatak odası olarak değerlendirmeniz yönünde. Alan olarak kullanım açısından yatak odaları çatı katı kullanımına daha uygun olmaktadır. Eğimli pencereler sabah odanıza ışığı daha güzel yansıtacak‚ gece gökyüzünü izlemeniz daha cazip olacaktır.

Çatı katı dekorasyonunda eğimli olan duvarın bulunduğu kısımda depolama alanlarını kullanmanız avantajlı olur. Bu bölüm insan boyu için yeterli değilse oraya koyacağınız bir dolap sayesinde ölü bir alanı değerlendirebilirsiniz. Eğer dolap boyutları için de uygun olmadığını düşünüyorsanız şifonyer ve benzeri mobilyalarınızı bu kısma yerleştirin. Diğer duvarların bulunduğu kısımları ise aktif olarak kullanacağınız bölümlere ayırmanız çok daha doğru olacaktır.

Çatı katını oturma bölümü olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanım için ise kısa duvarların önü farklı şekilde değerlendirilebilir. Bu odalarda kısa duvarların önü özellikle televizyon ve ünitesini barındırmak için iyi bir seçenektir. Raflı ünitelerden tercih edebilirsiniz. Ünite arkasında ise odaya farklılık katmak adına taş dekorasyonu uygulamanız dekorasyonunuzda ciddi bir farklılık oluşturacaktır.

Çatı Katı Dekorasyonu Fikirleri

Yorum Yap

Yorum Yap