İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Turuncu ile Uyumlu Renklerin Dekorasyon Fikirleri

Turuncu ile Uyumlu Renklerin Dekorasyon Fikirleri

Turuncu ve Koyu Renklerin Uyumu

Turuncu ev dekorasyonunda oldukça sık tercih edilen canlı ve hoş bir renktir. Turuncu renk, sarı ve kırmızı renklerinin harmanlanması ile oluşturulmaktadır. Birçok farklı tonu bulunduğu için çeşitli alanlarda tercih edilebilmektedir. Turuncu renk özellikle zıttı olan yeşil renk ile bir arada bulunduğu zaman ortaya çok hoş bir görüntü çıkmaktadır. Dekorasyonda turuncu renk ile uyumlu olan renklerden ilki beyazdır. Beyaz renk turuncu renk ile beraber birçok alanda kullanılabilir. En büyük avantajı ise bu iki rengin yan yana geldiği zaman göz yormamasıdır. Çünkü turuncu canlı bir renktir ve çok parlak olan renklerle yan yana bulunduğu zaman göz yormaktadır. Fakat ev dekorasyonunda turuncu duvarlar ve beyaz eşyalar, turuncu eşyalar ve beyaz duvarlar, beyaz ve turuncu karışık olan aksesuarlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Pastel Mavi Rengin Uyumu
Turuncu renk ile uyumlu olan başka bir renk ise pastel mavi rengidir. Pastel mavi rengi turuncu renk ile birlikte bulunduğu alanlarda ortamdaki enerjiyi dengelemekte ve turuncunun parlaklığı ile kendi soğukluğunu mükemmel bir uyuma dönüştürmektedir. Bu nedenle turuncu renk ile yapılacak olan dekorasyonlarda pastel mavi vazgeçilmez bir renk haline gelmiştir. Fakat sadece pastel mavi ve turuncu kullanarak bir dekorasyon yapmak istemeyen ve dekorasyon için üçüncü bir renk arayan kişiler bu müthiş uyuma beyaz rengi de dahil edebilirler. Bu şekilde özellikle çocuk odaları ve salonlar için oldukça hoş bir görünüm elde edilmiş olur.

Turuncu ile uyumlu olan birkaç dekorasyon fikri

Çikolata Rengi de Oldukça Uyumludur
Ev dekorasyonu için oldukça ideal bir renk olan turuncunun yanına yakışan başka renkler de bulunmaktadır. Turuncu ile çikolata rengi de oldukça uyumlu bir ikilidir. Bunun için turuncunun tonunun biraz daha kırmızı renge yakın olması gerekmektedir. Bu tonda bir turuncu renk bulunarak dekorasyona karar verildiği zaman koyu bir çikolata kahvesi rengi bu dekorasyonu tamamlayacaktır. Bu iki rengin yanında beyaz aksesuarlar da kullanılarak görünüm bir tık daha zenginleştirilebilir. Özellikle salonlarda turuncu ve çikolata rengi dekorasyonu yapıldığı zaman koltuklarda kullanılacak olan beyaz yastıklar ortamı daha estetik bir hale getirecektir. Turuncu renk dekorasyonu için bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap