1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Son Yılların Trendi Gri Renk Yatak Odası Dekorasyonları

Son Yılların Trendi Gri Renk Yatak Odası Dekorasyonları

Yatak Odaları İçin Gri Duvar Kağıdı

Yatak odaları kişilerin özel alanlarından bir tanesidir. Bu nedenle hem temizliği hem de dekorasyonu konusunda titiz davranılması gerekmektedir. Yatak odası dekorasyonu yapılırken seçilecek olan renk oldukça önemlidir. Bu renk sürekli olarak yatak odasında vakit geçirecek olan kişilerin enerjisini ve ruh halini de etkilemektedir. Bu nedenle yatak odalarında dekorasyon yapılırken hem göz yormayan hem de kişiler üzerinde olumsuz etkiler yaratmayacak renkler seçilmelidir. Yatak odası dekorasyonunda en sık kullanılan renklerden birisi gridir. Gri yatak odası için oldukça sade ve hoş bir renktir. Özellikle doğru bir şekilde dekorasyon yapılması sonucunda yatak odasına estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Gri yatak odası dekorasyonu yapılırken grinin tek bir tonu yerine birçok tonu bir arada kullanılabilir. Bu sayede daha farklı bir görünüm elde edilir. Gri yatak odası dekorasyonunda duvarların gri olması durumunda sarı renkte perdeler seçilebilir. Ayrıca cam göbeği, bej ve buz mavisi tonlarında bir halı gri yatak odası dekorasyonunu zenginleştirecek olan öğelerdendir. Gri duvarlar tercih edildiği zaman bu duvarların üzerinde altın sarısı detaylı tablolar ve çerçeveler kullanılabilir. Örneğin yatak odanıza fotoğraf asmak istediğiniz zaman altın rengi detaylı çerçeveler seçmeniz gri yatak odası dekorasyonunu daha göz alıcı bir hale getirecektir. Bunun haricinde sarı ve mürdüm detaylı kanvas tablolar da kullanabilirsiniz. Çünkü mürdüm rengi ve gri birbirini tamamlayan renklerdir ve bir araya geldikleri zaman oldukça hoş bir görünüm oluşmasını sağlamaktadırlar.

Gri rengi nötr bir renktir ve tercih edildiği mekanda göz yormaz. Fakat dar alanlarda tercih edildiği zaman çok fazla karanlık oluşturmaması için de alınması gereken bazı önlemler vardır. Gri yatak odanızı beyaz renk ağırlıklı aksesuarlarla süslemeniz karanlık bir görünüm oluşmasını engelleyecektir. Bunun haricinde yatak başlığınızı beyaz, kırık beyaz, krem ya da ekru renklerden seçmeniz de aydınlık bir görünüm sağlayacaktır. Gri yatak odası dekorasyonu için en dikkat edilmesi gereken noktalar bunlardır. Siz de gri yatak odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız bu fikirlerden faydalanarak yatak odanıza estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Gri Tonlarda Yatak Odalarından Örnek Modeller

Yorum Yap

Yorum Yap