İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Dekorasyon Yapılan Büyük Hatalar

Dekorasyon Yapılan Büyük Hatalar

Dekorasyon Hataları

Tasarım yaparken hemen hemen herkesin düştüğü hatalar vardır. Bunların en belirgini elbette renk uyumsuzluğudur. Yapmış olduğunuz tasarımda yada herhangi bir dekorda renkler arasında uyum yoksa ne kadar iyi yapmış olsanız da renk uyumsuzluğu her şeyi yok edebilir.

Yazımızda tasarım ve dekorasyon fikirleri ayrıca yapılan hatalardan bahsedeceğiz. Salon dekorasyonu, yatak odası dekorasyonu ve mutfak dekorasyonu vb. dekorasyonlarda siz takipçilerimize örnekler vereceğiz. Peki dekorasyonda en çok yapılan hatalar nelerdir? Dekorasyon yaparken nelere dikkat etmeliyiz? 

Renk uyumsuzluğu

Yapılan en büyük hatalardan birisi renk uyumsuzluğudur. Kullanılan renklerin birbiriyle uyumlu olması dekor için kullandığınız malzemelerin kalitesinden önde gelmektedir. Ne kadar kaliteli ürün kullanırsanız kullanın. Renk uyumunu yakalayamazsanız hepsi göze itici ve gereksiz gelecektir.

Dekorasyon Hataları
Dekorasyon Hataları

Fazla ve lüzumsuz aksesuar kullanımı

Bazı dekorasyonlar vardır ki tamamen aksesuarlardan ibarettir. Böyle bir tasarım insanın gözünü yorar. Kullanılan tablolar, avizeler, çiçekler hepsi buna dahildir. Az ve öz görsel objeler kullanmanız sizin için başarılı dekorlar ortaya çıkaracaktır.

Dekorasyon Hataları
Dekorasyon Hataları

Orantısız Mobilyalar

Bazı insanlar odasının ölçülerini dikkate almadan mobilya seçmektedir. Oysa mobilya odanın büyüklüğüne ve şekline göre seçilmelidir. Sırf beğendiğiniz için mobilya almamalısınız. Bazı odaların büyüklükleri ve şekilleri köşe koltuklar için çok idealdir. Bazı odaların ise oturma grupları, yemek masası, konsol için idealdir. Mobilya almadan önce mutlaka odanızın ölçüsüne ve şekline dikkat etmelisiniz. Doğru tasarım ve dekor odanız ve seçeceğiniz mobilyalarla ilişkilidir.

Bu üç maddeye dikkat ettiğiniz sürece başarılı bir dekorasyon ve tasarımı elde etmiş olacaksınız. Şimdi de bazı tasarım ve dekorasyon örneklerine göz atalım…

Yorum Yap

Yorum Yap