Resim Galerisi için Buraya Tıklayınız.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen oy verin!

 / 5

Ev dekorasyon fikirleri arasında birçok seçenek bulunduğu gibi, bu seçeneklerin kendi tarzınıza göre uyarlanması ve aynı zamanda ev dekorasyonunun bütünlük kazanması adına renk, desen ve modellerin birbirine uyum sağlaması önemli bir konudur. Salon, oturma odası, yatak odası, banyo, mutfak ve evin diğer bölümleri için kullanılacak dekorasyon hem sizin tarzınızı hem de evdeki bireylerin zevkleri doğrultusunda olması ev dekorasyonunda bir bütünlük yaratacaktır.

Zemin: Dekorasyon aşamasında olan evinizin zeminlerinde kullanacağınız malzeme türleri odalara/bölümlere göre değişebilir. Salon, oturma odası ve yatak odalarında bu senenin modası olarak parkeler ön plana çıkmaktadır. Mutfakta da parke kullanılabilir, fakat buradaki malzeme su ve neme karşı dayanıklı olmalıdır, onun dışında alternatif olarak seramikte tercih edilebilir. Banyolar’da ise seramik karolar veya isteğe göre nem ve suya karşı parke kullanımı da tercih edebilirsiniz.

Tavan: Salon ve oturma odalarında sade tavan bu senenin trendleri arasında yer almaktadır. Yatak odası veya mutfakta ise isteğinize göre asma tavan modellerini de tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnanılmaz Şeylerle Boş Duvar Dekorasyonu Yapma Fikirleri

Duvarlar: Duvar rengi olarak yumuşak ve gözü yormayan açık renkte boya kullanmanız eviniz ferah ve geniş gösterecektir. Bunun dışında eskinin modası olan ve bu senenin en çok tercih edilenleri arasında duvar kâğıtları da gelmektedir. Açık renkte ev dekorasyonunuza uyacak duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma: Odalarda kullanacağınız aydınlatmalar göz alıcı ve ışıl ışıl olmalı, diğer yandan banyo veya yatak odasında ise yumuşak aydınlatmalar bu senenin trendleri arasında yer almakta.

Aksesuar: 2016 yılının dekorasyon fikirleri arasında büyük saatler, doğa tabloları ve duvara asılan çoklu resim çerçeveleri yer almaktadır.

Mobilya: Ev dekorasyon fikirlerinin en can alıcı bölümü olan mobilyalar tarza ve evin bölümlerine göre değişmektedir. Kullanacağınız mobilyanın odalarınızın küçüklüğü ve büyüklüğüne göre tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Küçük odalar için L koltuk veya köşe takımları tavsiye edilirken, büyük odalar için ise daha şık, dekoratif ve büyük boylarda mobilya tercihi evinizin hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Basit Ev Dekorasyonu Fikirlerinden Örnekler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ