İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Eviniz için En İdeal Tablo Seçimi Nasıl Olmalı

Eviniz için En İdeal Tablo Seçimi Nasıl Olmalı

dekorasyonrehberi.net tablo seçimi

Eviniz için en ideal tablo seçimi nasıl olmalı? Tablo seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Evinizin havasını değiştirecek tablo önerileri ve daha birçoğu yazımızda.

Ev dekorasyonunda evin görünümünde etkili olan pek çok faktör bulunur. Bu faktörler içinde duvarlar, parkeler, tavan armatürleri, mobilyalar, ev dekorasyon ürünleri, perdeler gibi daha pek çok faktör bulunmaktadır. Ev dekorasyonuna katkı sağlamak için duvarlar da evin önemli bölümlerinden birisidir. Evinizin duvarlarının boş olması evi sıkıcı bir görünüme sokabilir. Bu bakımdan evinizin görünümünün daha etkili ve konforlu gözükmesi için duvar aksesuarları evinize ayrı bir önem ve hava katacaktır. Duvarlarınızda konforu yakalamak ve ev dekorasyonuna katkı sağlamak için tablolar ile dekorasyonunuzu taçlandırın. Evinizin duvarlarında bulunan tablolar evinize ayrı bir atmosfer ve hava katacaktır. Evinizin daha şık ve estetik bir görünüme kavuşması noktasında duvar tabloları dekorasyon seçiminde en ideal seçimlerden birisidir.

Günümüzde piyasaya baktığımızda birbirinden şık ve güzel tablo modelleri bulunmaktadır. Her zevke ve tarza hitap edecek tarzda farklı model ve tasarımlarda pek çok tablo çeşidini bulmanız mümkündür. Tablolar bir evi en güzel şekilde yansıtan ve o evin daha sıcak ve huzurlu bir görünümde olmasını sağlayan ürünlerin başında gelir. Evinizin ortamını en güze şekilde değiştiren tablo seçiminde tercih yaparken bazı ufak tefek noktalara dikkat etmeniz yeterlidir. Gerisi sizin zevkinize kalmış. Hangi tür tablolardan hoşlanıyorsanız o tür tablo seçiminde bulunarak evinizi en güzel şekilde renklendirebilir ve evinizin olduğundan daha sıcak bir görünüme kavuşmasında yardımcı olabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Tablo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda önemli unsurlardan birisi olan duvarlarınızı tablolar ile renklendirebilir ve evinizi olduğundan daha şık ve konforlu bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Evinizin duvarları için tablo seçerken her ne kadar zevkiniz önemliyse de tablo seçiminde bazı noktalara dikkat etmek önemlidir.

Ev dekorasyonunda tablo seçimi nasıl olmalı diye merak edenler için şunları söyleyebiliriz; Evinizin duvarları için tablo seçerken öncelik tabi ki zevkiniz olmalıdır. Zevkinizle uyuşmayan bir tablo seçimi evinizin içini size sıkıcı gösterebilir. Bu bakımdan tablo seçerken hangi tür tablolardan hoşlanıyorsanız zevkinize uygun tablo seçmeye dikkat edin. Tablo seçerken zevkinize uygun tablo seçimi yaptıktan sonra ne kadar ve genişlikte tablo seçeceğinizde önemlidir. Eviniz küçükse ve duvarlarınız çok büyük değilse duvarlarınızı çok miktarda tablo ile donatmanız çok uygun olmayacaktır.

Duvar Tabloları
Duvar Tabloları

Çok sayıda tablonun duvarları kaplaması evinizi kalabalık gösterecek ve göz yoracaktır. Bu bakımdan duvarınızın büyüklüğüne uygun şekilde tablo seçmeniz yararlı olacaktır. Tablo seçerken evinizin görünümünü nasıl bir hale dönüştürmek istediğiniz de önemlidir. Örneğin mobilyalarınızı ön plana çıkarmak ve etkili bir ortam oluşturmak istiyorsanız soyut tablolar tercih edebilirsiniz. Tablo seçerken renk seçimi de önemlidir. Yatak odası içim mavi ve yeşil tonlarında huzur verici pastel tonlarında tablolar seçebilirsiniz. Mutfak ya da salonlarda ise turuncu, sarı gibi renk tonlarında tablolar tercih edebilirsiniz.

Tablo Seçiminde Dikkat Edilecek Detaylar

Tablo seçimin en etkili ve ideal bir şekilde olması için bazı detaylar bulunmaktadır. Tablo seçiminde dikkat edilecek detaylar olarak şunları söyleyebiliriz;

Duvar Tabloları 2019
Duvar Tabloları 2019
  • İyi bir ev dekorasyonu için tablo seçiminin doğru yapılması önemlidir. Önceki paragrafta belirtmiş olduğumuz özelliklere dikkat ederek evinize ve odanıza uygun renk, ton, sayı ve büyüklükte tablolar seçmeniz önemlidir.
  • Seçmiş olduğunuz tablolar evinizi sıkmamalı ve daraltmamalıdır. Seçeceğiniz tablolar odanızın havasını olumlu yönde etkilemeli ve odanızın ferah bir görünümde olmasını sağlamalıdır. Aksi takdirde eviniz huzur ve sıcak bir mekândan öte boğucu ve sıkıcı bir görünüme neden olabilir.

 

  • Tablo seçerken zevkinizin önemlidir. Doğru tablo seçimi yaparken zevkinizle uyumlu tablo seçmeniz önemlidir. Sizi ve zevkinizi yansıtmayan tablolar evinize ait olamama duygusu çağrıştırabilir. Bu bakımdan tablo seçerken sizi ve zevkinizi en iyi şekilde yansıtan tablolar seçmeye özen gösterin.
  • Seçmiş olduğunuz tablolar evinizin içinde bulunan mobilya ve aksesuarlarla uyumlu olmalıdır. Evinizin mobilyalarına uyum sağlamayan tablolar evinizin içini hoş göstermeyebilir. Örneğin evinizin klasik bir tarzda döşendiyse seçeceğiniz tablolarınız da klasik tarzda ya da ona uygun şekilde olmalıdır.
Duvar Tabloları 2020
Duvar Tabloları 2020
  • Seçeceğiniz tabloların rengi evinizin hem duvarlarıyla hem de mobilya ve aksesuarlarla uyumlu renkte olmalıdır.
  • Seçeceğiniz tabloların ebatı da dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisidir. Evinizin duvarlarının genişliğine uygun büyüklükte tablolar seçmeniz en ideal olanıdır.
Yorum Yap

Yorum Yap