İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Şıklık Katan Dekoratif Gümüş Varaklı Aynalar

Şıklık Katan Dekoratif Gümüş Varaklı Aynalar

Yuvarlak Gümüş Ayna Modelleri

Aynalar artık sadece işlevine yönelik olarak kullanılan bir ihtiyaç unsuru olmaktan çıktılar. Bunun yerine dekorasyonda kullandığımız‚ mekanlara şıklık katan aksesuarlar olarak aynaları kullanıyoruz. Varaklı ayna tasarımları da bu amaçla kullanılan ayna modellerinin başında geliyor.

Varaklı aynalar gümüş‚ altın ya da bronz tonlarda alternatifler sunuyor. Bu şekilde birçok odamızda yer alabiliyorlar. Yatak odalarımızda varaklı aynaları boy aynası şeklinde tercih edebiliriz. Kenarları işlemeli olan modeller eğer spor tarzda bir yatak odası mobilyasına sahip değilseniz çok şık bir seçim olacaktır. Ancak varaklı aynalarda daha düz kenarlıklı modeller de mevcut. Bu modeller de klasikten ziyade spor ve modern tasarımlı odalarda rahatlıkla kullanılabilir.

Salon Aynaları; Aynaların olmazsa olmaz diyebileceğimiz mekanlarından biri de şüphesiz salonlar. Salonlarda kullanılmak için tasarlanan gümüş varaklı aynalar özellikle konsolun üzerine çok yakışıyor. Bu tip ayna modelleri genel olarak 5-6 cm genişliğinde işlemelere sahip oluyorlar. Daha geniş işlemeler de mevcut. Ancak bunlar için ihtiyacınız olan şey daha şatafatlı mobilyalar. Gümüş varaklı ayna kenarlarında renk tonu da fark edebiliyor. Açık gümüş renginden başlayarak siyaha yakın birçok tonda gümüş varak uygulaması mevcut.

Varaklı ayna modellerinden örnekler

Gümüş varaklı ayna tasarımları genelde salonlar için dikdörtgen şekilde üretiliyor. Daha yumuşak hatlarda tercih edenler için ise oval‚ eliptik formdaki ayna tasarımları değerlendirilebilir. Küçük yuvarlak ya da küçük elips modeller de daha çok evin girişlerinde şık bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap