İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Dekoratif ve Şık Görünümlü Duvar Raf Modelleri Fikirleri

Dekoratif ve Şık Görünümlü Duvar Raf Modelleri Fikirleri

En Güzel Raf Modelleri

Raflar özellikle küçük evlerde eşyaları koyabilmek için kurtarıcı görevi gören önemli mobilyalardır. Eskiden tek tip olan raflar şimdi değişik renk ve şekillerde dizayn edilerek hem birçok ürünü üzerine koymanızı sağlamakta, hem de başlı başına bir ev dekorasyon ürünü olarak hizmet etmektedir. Eskiden bekar evleri ve öğrenci evlerinde bulunan raflar, değişik model ve renklerin ortaya çıkmasıyla birlikte hemen her evde bulunan oldukça işlevsel ve ucuz ürünlerdir. Uygun fiyata aldığınız bir rafı duvarınıza çakarak, kitaptan süs eşyalarına kadar birçok ev eşyasını bu raflara yerleştirebilirsiniz. Bu açıdan değerlendirildiğinde bir evin en büyük ihtiyaçları arasında bulunan raflar, özellikle dolap koyamayacağınız küçük odalar için ideal çözümlerdir.

Ev kullanımından mağazalara kadar birçok alanda kullanımı bulunan raflar, çok değişik renk ve modelde tasarlanabilmektedir. Raf modelleri, dekoratif raf modelleri, arşiv ve depo rafları, giyinme odası rafları, kiler rafları gibi pek çok kategoriye ayrılmaktadır. Genellikle de-monte şeklinde satın alınan raflar, evlerde duvarlara monte edilmek suretiyle kullanılmaktadır. Raflar ahşap, ferforje, demir, cam gibi ürünlerden oluşabilirler. Basit kurulabilen raflar, kendi kütlelerine oranla çok fazla ürünü taşıyabildiklerinden dekorasyonlarda tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Duvarın tamamını kaplayan raf üniteleri, kitaplık, TV ünitesi veya vitrin niyetine de kullanılabilmektedir. Değişik renklere sahip olan raflar beyaz, ahşap renkler de olabildiği gibi boyanma sonucu mobilyalarınıza uygun hale getirilebilir. Pek çok değişik raf sistemi bulunmaktadır. raf sisteminizi kendiniz tasarlayarak evinizde sanatsal bir esinti de yaratabilirsiniz.

Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Raf alırken öncelikle aldığınız rafları ne için kullanacağına dikkat etmenizde fayda vardır. Kitaplarınızı koymak veya TV’nizi üzerine yerleştirmek için raf alacaksanız, daha sağlam bir raf almanız işlevsellik açısından önemlidir. Dekoratif raflar genel itibariyle çok ağır ürünleri taşıyacak raflar değillerdir. Kıyafet odanıza bir raf sistemi almak istiyorsanız, duvara monte edilmiş demir raf sistemleri daha uygun alternatiflerdir. Ağır ürünleri üzerine koyduğunuzda rafınız aşağıya bombe yapabilir. Bunu engellemek için rafları monte ederken orta bölüme bir ayak koyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Duvarlarınız İçin En Güzel Raf Modelleri

Yorum Yap

Yorum Yap