1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Salon Mutfak ve Çocuk Odası Dekorasyonlarından Kısa Kısa Fikirler

Salon Mutfak ve Çocuk Odası Dekorasyonlarından Kısa Kısa Fikirler

Dekoratif Tablolu Salon Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanınızı daha iyi bir hale getirmek istiyorsanız evinizi yeniden dekore edebilir, daha şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Dekorasyon işlemine başlamadan önce yapacağınız şeyleri belirlemeniz ve alışveriş yapacaksanız da bu fikre göre hareket ederek alışveriş yapmanız gerekir. Ancak bu sayede istediğiniz gibi bir ev dekorasyonu yapabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu; Evlerin en çok kullanılan alanı olan salonlarda dikkat edilmesi gereken en teme kural renklerin uyumudur. Kullanılan oturma grubu hem halıyla hem de duvarlarla uyum içinde olmalıdır. Aksi halde salon olduğundan daha dar görünecek, bu da evinizin şıklığına gölge düşürecektir. Salon dekorasyonu yaparken alana da dikkat etmek gerekir. Salonunuz küçük bir alana sahipse daha kullanışlı mobilyaları tercih ederek alanın geniş kalmasını sağlayabilirsiniz. Heybetli mobilyalar tercih ettiğinizde alan daha çabuk dolacak, bu da salonda boş alan kalmamasına neden olacaktır.

Mutfak Dekorasyonu; Mutfaklar evin diğer alanlarına karşın daha sade ve kullanışlı olmalıdır. Mutfakların daha kullanışlı olmasını sağlamak için tercih ettiğiniz mutfak dolaplarına, beyaz eşyalara dikkat etmeniz gerekir. Bazı eşyaları kullanmadığını alanlara doğru kaydırmak sizin için daha iyi olacaktır. Mutfakta bir yemek masası yoksa yemek masasından doğan boşluğa küçük bir masa koyulabilir. Böylece mutfak ne boş ne de çok yoğun olacaktır.

Çocuk Odası Dekorasyonu; Çocuk odasına dekorasyon yaparken çocuğunuzun bulunduğu döneme dikkat etmeniz gerekir. Birçok kişinin bu konuda yaptığı yanlış büyüme çağında olan çocuklara, çocuksu eşyalar almak ve bir dönem sonra bunları yenileriyle değiştirmektir. Bu durum daha fazla para harcamanıza neden olur. Eğer böyle bir durumla karşılaşmamak istiyorsanız geleceğe yönelik eşyaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Okul çağında olan çocukların odaları daha düzenli ve toplu olmalıdır. Karışık ve dağınık bir ortamda çocukların ders çalışmaları, yapacakları işe odaklanmaları oldukça zor olur. Bu nedenle okula giden çocukların odaları sade, geniş ve ferah olmalıdır. Bunu sağlayabilirseniz çocuğunuz odasını sevecek, yaptığı işe konsantre olabilecektir. Çocuk odası dekorasyonu yapacağınız odayı minik bebekleriniz için tasarlıyorsanız renklerin farklı çeşitlerini de kullanabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri resim galerisi

Yorum Yap

Yorum Yap