1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri
  3. Muhteşem El İşi Duvar Süsleri

Muhteşem El İşi Duvar Süsleri

Duvar İçin Kelebek Süslemesi

Makalemizde el yapımı duvar süslerini inceleyebilirsiniz. Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz ya da satın alarak duvarlarınızı süsleyebileceğiniz birbirinden şık örnekler.

Duvar süslerinde çok sayıda el işi ile yapılmış uygulamalar mevcut. Keçeden etamine‚ örgüden ahşap modellere kadar çok sayıda alternatif var. Bunlardan en popüler olanı son zamanlarda keçe süslemeler. Özellikle etnik yapıdaki keçe duvar süsleri evlerinize farklı bir hava katıyor.

Otantik süslemelerden hoşlananlar için ideal olan keçe duvar süsleri boncuklar ve metal materyaller ile süsleniyor. Bu şekilde işleme ile yapılan süslemelerde tasarım tamamıyla yapan kişiye kalmış. Dilerseniz üzerine işleme yazılar da yazabilirsiniz. Keçe süslerde özellikle mutfaklar için uygun olan spor modeller de var. Keçeden elde edilen‚ içerisine elyaf doldurularak boyut kazandırılan figürler ile mekanlarınıza enerji katmanız mümkün.

İşte birkaç örnek (ilk resme tıklayarak inceleyebilirsiniz)

Etamin ve kasnak işleri ise el iş duvar süslemelerinde popüler olan bir diğer kategori. Etamin kumaş üzerine işlenen motifler ya da yazılar bir duvar kasnağına geçirilerek duvarları süslüyor. Oldukça şık bir sonuç elde edilen bu süslemelerde de tasarım konusunda özgürsünüz.

Eğer dantel işinden anlıyorsanız sizin için seçenek çok daha fazla. Bunun için evde kullanmadığınız dantelleri de değerlendirebilirsiniz. Kola ile dantelleri sertleştirebilir‚ boya ile istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Klasik kullanımı ile çok fazla kişinin ilgisini çekmeyen dantel örtüler bu şekilleri ile cazip bir duvar süslemesine dönüşür.Yapılmış uygulamalarına baktığımızda bu şekilde form kazandırılarak şapla vb. görüntüsü kazandırılmış el işi duvar süsleri oldukça güzel görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap