1. Ana Sayfa
  2. Duvar Kağıtları
  3. Yatak Odaları İle Uyumlu En Güzel Duvar Kağıdı Modelleri

Yatak Odaları İle Uyumlu En Güzel Duvar Kağıdı Modelleri

Yeşil 3D Su Damlacıklı Yaprak Duvar Kağıdı

Yatak odalarımız için duvar kağıdı fikirleriyle karşınızdayız. Günün yorgunluğunu üzerimizden attığımız yatak odalarımız için birbirinden şık duvar kağıtları resim galerimizde sizleri bekliyor.

Yatak odalarımız evimizde en çok kullandığımız odalardan biridir. Günün tüm yorgunluğunu giderdiğimiz ve genellikle dinlenme amaçlı kullandığımız yatak odasının dekorasyonu da sade ve zarif bir şekilde tasarlanmalıdır. Hepimiz sabahleyin ilk uyandığımızda karmaşık ve ruhumuzu sıkacak uyumsuzluklarla dolu odada değil, sakin ve ferah bir odada uyanmak isteriz. Ayrıca evliliğin uzun yıllar getirdiği yıpratıcı etkisi, bireyleri bu odada değişiklik yapmaya itecektir.

Yatak odalarına uyumlu duvar kağıtları; Yatak odalarında son yıllarda moda olan şık duvar kağıtlarını yenilemekle işe başlayabiliriz. Hatta odadaki mobilyalarımızı değiştirmeden sadece duvar kağıdını değiştirerek de büyük bir değişim sağlayabiliriz. Tabii burada önemli olan odadaki mobilya ve aksesuarlarla uyum sağlayacak duvar kağıdını seçmek. Tam tersi hiç alakası olmayan bir renk seçimi odayı güzelleştireceğine daha kötü gösterebilir. Odalarında biraz daha görkemli bir hava oluşturmak isteyenler, çiçek tasarımlı ve tek renk olan duvar kağıdı modellerine yoğunlaşmalılar. Odanın tamamı aynı duvar kağıdı ile kaplanmadan sadece yatağın baş kısmının dayanmış olduğu duvar, seçtiğimiz duvar kağıdı ile kaplanmalı, odanın geri kalanında ise mobilyalarla uyumlu sade ve açık renkler tercih edilmelidir.

Romantik yatak odaları; İnsanların daha romantik yatak odası tasarlamak istediğinde yaptığı en büyük hata ise odada ağırlıklı olarak kırmızı rengi kullanmasıdır. Kırmızı renk dikkat çekicidir fakat aynı ortamda sürekli bu renkle baş başa kalmak insanı rahatsız eder. Kırmızı renk farklı renklerle kombin edilip ufak tefek ayrıntılarda kullanılırsa daha şık görünüm ortaya çıkacaktır.

Uyumlu renklerin seçimi; Tüm odalarda olduğu gibi yatak odalarında da dekorasyonu yaparken birbiriyle uyumlu olacak renkleri seçmek önemlidir. Koyu ve kapalı renkler yerine açık renkler seçerek yatak odalarınıza daha ferah bir görünüm kazandırmış olursunuz. Eğer koyu renklerde mobilyalarınız varsa ve elinizdeki ürünleri değerlendirmek istiyorsanız açık tonlardaki boyalarla boyayabilirsiniz. Bu şekilde açık renklerdeki mobilyalarınızı yine açık ve sade renklerde, çiçekli desenlerle süslenmiş duvar kağıdı ile çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları arkasındaki yapışkanı sayesinde kolaylıkla duvara yapışma özelliğine sahiptir. Elinizden bu tür işler geliyorsa kendi odanızın duvar kağıdını kendiniz de yapabilirsiniz.

Yatak odalarında yapılan diğer bir hata ise çok fazla ışık kullanılmasıdır. Yatak odalarında kullanılması en uygun olan aydınlatmalar avizeler veya küçük ışıklardır. Aydınlatma küçük mumlarla da sağlanabilir. Odanın dekorasyonuyla uyum sağlayabilecek abajurlar da güzel bir alternatif olabilir.

Yatak Odaları için Duvar Kağıtları

Yorum Yap

Yorum Yap