İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yatak Odası Dekorasyonu
  3. Kaliteli Bir Uyku İçin Baza Modelleri Fikirleri

Kaliteli Bir Uyku İçin Baza Modelleri Fikirleri

Estetik Görünümlü Baza Modelleri

Sizlere bugün ünlü markaların baza modellerinden örnekler sunacağız. Buna ek olarak özel yapım bazalardan da çeşitli örnekler vereceğiz ve bu örnekleri resim galerimizde detaylı şekilde inceleyeceğiz.

Uyku insanlar için oldukça önemli olan bir etkinliktir. Kalitesiz bir uyku kişilerin günlük hayatındaki etkinliklerini ve başarılarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle kaliteli bir uykuya sahip olmak için gerekli olan durumlar sağlanmalıdır. Bu durumlardan en önemlisi stresten uzak ve düşüncesiz bir şekilde uyumaya çalışmaktır. İkinci sırada ise üzerinde uyunacak yatak gelmektedir. Yatağın rahat olması ve vücuda uyum sağlaması da uyku sağlığını ve kalitesini önemli ölçüde etkilemektedir. Kişiler isteklerine göre ranzada ya da bazada uyuyabilmektedir. Ranza 2 katlı olan birleşik baza sistemine verilen addır. Fakat bazalar kadar kullanışlı değildir. Bazaların alt kısmı da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yorgan, battaniye ya da kıyafet gibi eşyalar bazaların alt kısmında saklanabildiği için alandan tasarruf sağlanmaktadır.

Baza tercih edecek olan kişiler ilk önce baza modellerine bakmalıdır. Baza modelleri 4 tanedir.

Bu modellerden ilki tek kişilik bazalardır. Tek kişilik bazalar çift kişilik bazalara göre daha dar olan ve sadece 1 kişinin sığabileceği büyüklükte oılan bazalardır. Bu bazalar daha çok çocuklar ve gençler için kullanılmaktadır.

Çift kişilik bazalar ise  evli kişilerin kullandığı baza çeşididir. 2 kişinin sığabileceği genişlikte olan bu bazalarda tek kişilik bazaların iki katı kadar depolama alanı bulunmaktadır. Bu sayede dolaplara ya da dolap üstlerine sığmayan eşyalar rahatlıkla baza altında muhafaza edilebilmektedir.

Diğer 2 baza modeli ise yuvarlak baza ve kör bazadır.

Yuvarlak bazalar oval şeklinde olan bazalardır. Bu bazaları daha çok klasiklikten uzak daha marjinal bir zevke sahip insanlar tercih etmektedir. Çünkü yuvarlak bazaların gerek görünümleri gerekse kullanımları oldukça değişiktir. Fakat tek kişilik ve çift kişilik bvazlardaki gibi bir depo alanı yuvarlak bazalarda da bulunmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Son baza modeli ise kör bazadır. Kör bazalar depo alanı bulunmayan sadece yatak kısmı bulunan baza modelidir. Kör bazalar yurt, otel ve sosyal tesislerde kullanılmaktadır. Evlerde ise çok fazla tercih edilmemektedir. Baza satın alacak kişiler baza modelleri hakkındaki bu yazımızdan fikir edinebilirler.

İşte size özel seçtiğim Baza Modellerinden birkaç örnek.

Yorum Yap

Yorum Yap